Opeth - nowy album do odsłuchu

Newsy
Opeth - nowy album do odsłuchu

Za tydzień oficjalna premiera najnowszej płyty Opeth, tymczasem zespół udostępnił "Heritage" w całości do odsłuchu.

"Heritage" ukaże się 20 września nakładem Roadrunner Records.

Cały krążek dostępny jest do odsłuchu na stronie NPR.org.

Krążek został zarejestrowany w Atlantis Studios w Sztokholmie. Producentem płyty jest lider zespołu Mikael Akerfeldt, miksami zajęli się Steven Wilson (Porcupine Tree) oraz sam Akerfeldt. Okładkę zaprojektował wieloletni współpracownik kapeli - Travis Smith.

"Heritage" zostanie wydany w kilku konfiguracjach: wersji standardowej, wydaniu specjalnym z dodatkami, limitowanym boxie (dostępnym wyłącznie w sklepie internetowym Roadrunner i zespołu) oraz podwójnym LP.

DVD dodane do specjalna edycja płyty będzie zawierać m.in dwa dodatkowe utwory "Pyre" i "Face In The Snow" oraz dokument z powstawania płyty

Tracklista "Heritage"

01. Heritage
02. The Devil's Orchard
03. I Feel The Dark
04. Slither
05. Nepenthe
06. Haxprocess
07. Famine
08. The Lines In My Hand
09. Folklore
10. Marrow Of The Earth

W jednym z wywiadów Mikael Akerfeldt powiedział o "Heritage": "Nigdy nie słyszałem podobnej muzyki, dlatego nie mogę porównać jej do twórczości żadnego innego bandu. Jeśli już jednak musicie ją porównać do jakiejś kapeli, to będziemy to właśnie my. Album jest inny. Pracowałem nad nim od tak długiego czasu, że różnica nie jest tak bardzo widoczna dla mnie i dla chłopaków z zespołu. Ale na przykład fani, jeśli tacy są, "My Arms, Your Hearse", dostrzegą to na pewno. Jestem jednak przekonany, że wiele osób jest gotowych na coś podobnego z naszej strony. Ten krążek wymyka się wszelkim definicjom, bardzo trudno jest powiedzieć, że brzmi on jak to, czy tamto. Nie ma tu utworu, który byłby bardziej reprezentatywny dla "Heritage", niż pozostałe kawałki. Ta płyta jest spójną całością i nawet jeśli poznacie jeden utwór, wciąż nie będziecie wiedzieć jaka jest reszta tego materiału."