Tad Robinson Band po raz pierwszy w Polsce

Newsy
Tad Robinson Band po raz pierwszy w Polsce

17 października, w ramach 47 edycji Warsaw Blues Night, w warszawskich Hybrydach wystąpi siedmiokrotnie nominowany do Blues Music Awards Tad Robinson z zespołem

55-letni wokalista o "aksamitnym" głosie, harmonijkarz i lider urodził się i wychowywał na Manhattanie, jednak w wieku 20 lat miłość do bluesa zaprowadziła go do Chicago, gdzie przez 10 lat był istotnym uczestnikiem lokalnej sceny muzycznej. Przełomowym momentem jego kariery był rok 1994 gdy przyszło zaproszenie do udziału w nagraniu płyty "Blueplicity" Dave'a Spectera (Delmark). Usłyszawszy Robinsona, szef Delmarku Bob Koester natychmiast zaproponował mu kontrakt na samodzielny album - i tak doszło do nagrania pierwszej z pięciu solowych płyt Robinsona, "One to Infinity". Po jeszcze jednym wydanym przez Delmark albumie artysta przeniósł się do wytwórni Severn, nakładem której ukazały się trzy jego płyty, w tym ostatnia, "Back in Style" z 2010 roku.

Zmiana wytwórni miała istotny wpływ na styl uprawianej przez Robinsona muzyki: o ile firmowane przez Delmark dokonania były utrzymane w stylu bluesa chicagowskiego, tak wydawnictwa wytwórni Severn należy umieścić w kategorii "soul-blues", czy też "blue-eyed soul", za której przedstawiciela jest dziś uważany. I to właśnie jako soul-bluesowy wokalista zdobył szerokie uznanie - czego dowodem między innymi nominacje do Blues Music Awards, których ma na koncie aż siedem (w kategoriach: "Soul-bluesowy wokalista roku" oraz "Soul-bluesowy album roku").

17 października po raz pierwszy zaśpiewa w Polsce. Będzie mu towarzyszył jego stały zespół.

Tad Robinson - śpiew, harmonijka
Alex Schultz - gitara
Kevin Anker - instrumenty klawiszowe
Steve Gomes - bas
Rob Stuppka - perkusja

Towarzyszący Robinsonowi gitarzysta Alex Schultz jest zaliczany do absolutnej czołówki gitarzystów bluesowych na świecie. Jest muzykiem, z usług którego korzystają największe gwiazdy. To on przez wiele lat dodawał smaku brzmieniu zespołu Roda Piazzy. Ciepły, jazzujący dźwięk jego gitary słychać m.in. na płytach Williama Clarke’a i Lestera Butlera. Ma również na koncie własne dokonania płytowe dla wytwórni Severn Records.

Wieczór rozpocznie jeden z najoryginalniejszych polskich muzyków okołobluesowych Michał Augustyniak vel Limboski z projektem "Tribute to Georgie Buck", który jest hołdem dla bluesa przedwojennego i jego twórców. Z pewnością usłyszymy standardy m.in.: Roberta Johnsona, Blind Williego Johnsona i Skipa Jamesa, które składają się na płytę pod tym samym tytułem.

17.10.2011
Warszawa, klub Hybrydy, ul. Złota 7/9

Bilety: w przedsprzedaży 40 zł, w dniu koncertu 50 zł, studenci i uczniowie 30 zł
punkty sprzedaży biletów:
- biuro klubu Proxima, ul. Żwirki Wigury 99a,
- biuro Fundacji Universitatis Varsoviensis, Krakowskie Przedmieście 24 pok.109
- www.eventim.pl
- sieć salonów Empik
- punkty sprzedaży współpracujące z eventim.pl

Ilość biletów w przedsprzedaży ograniczona.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym Warsaw Blues Night