Coma symfonicznie w kieleckiej Kadzielni

Newsy
Coma symfonicznie w kieleckiej Kadzielni

Staje się powoli tradycją, że co roku zespół Coma sprawia swoim fanom prezent w postaci koncertu z Orkiestrą Symfoników Gdańskich. Już 18 września o godz. 19:00 w przepięknym, położonym wśród skał, amfiteatrze Kadzielnia wystąpi Coma z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego.

Odbyły się już dwa takie koncerty - premierowy w czerwcu 2009 w Gdańsku oraz we wrześniu 2010 w Warszawie.  Pierwsze z tych wydarzeń zostało zarejestrowane na płycie, której premiera zbiegła się z datą drugiego koncertu. Teraz przyszedł czas na południe Polski.

18 września 2011 o godz. 19:00 w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia wystąpi Coma z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego.  Będzie to największe widowisko symfoniczne z udziałem Polskich wykonawców.  Ponieważ album "Coma Symfonicznie" osiągnął status Złotej Płyty, będziemy mieli okazję wspólnie uczcić to w Kadzielni.

Dyrygent OSG, Andrzej Szczypiorski, o planowanym koncercie:

"Praca nad projektem Coma Symfonicznie to wyjątkowe wyzwanie. W oparciu o doświadczenia zeszłorocznej trasy akustycznej udało nam się jeszcze bardziej zacieśnić wspólny język muzycznej ekspresji. Wiele utworów uzyskało nową szatę dźwiękowa, czasami mgliście - pastelową, a w innych momentach wręcz energetyczną i drapieżną.  W najbliższym projekcie zaprezentujemy również kilka nowych utworów. Współpraca z Comą sprawia nam wiele radości, a sądząc po reakcji fanów jak i fachowej krytyki muzycznej - udaje nam się wypracować taki efekt artystyczny, który zadowala nawet najbardziej wymagające gusta muzyczne."


Orkiestra Symfoników Gdańskich założona została w 2004 roku. Tworzą ją wybitni muzycy, głównie absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Orkiestra bierze czynny udział w życiu artystycznym Trójmiasta, jak również poza jego granicami. W doskonały sposób wykonuje słynne dzieła muzyki symfonicznej i operowej takich kompozytorów jak: Mozart, Beethoven, Rimski-Korsakow, Rossini, Bizet, Verdi,  Puccini, Moniuszko, Chopin, Orff czy Kilar . Realizuje także wiele projektów związanych z muzyką rozrywkową, które spotykają się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony krytyków, jak i słuchaczy.

Orkiestra występowała m.in. z takimi gwiazdami jak: Lady Pank, Coma, Macy Gray, Angelique Kidjo, Rufus Wainwright, Marianne Faithfull,  Philip Glass, Kayah, Tymon Tymański I Polish Brass Ensemble, O.S.T.R., Camille Miller, Robert Chojnacki, Krzysztof Kiliański.

Orkiestra ma na swoim koncie liczne nagrania radiowe i telewizyjne. Projekt DVD Coma Live - to Platynowa Płyta, a nagranie koncertowe Coma Symfonicznie posiada status Złotej Płyty.

Bilety dostępne w sprzedaży na www.ticketpro.pl, www.bilety24.pl oraz w sieci salonów Empik

Bilety Kielce:

Agencja Artystyczna FJK Music tel. 664 008 130
Polskie Biuro Podróży ul. Sienkiewicza 26

Ceny biletów [kat I (sektor A) / kat II (sektor B) / kat III (sektor C]:

  • 90 zł / 70 zł / 50 zł - do 01.06.2011 - wyprzedane
  • 100 zł / 80 zł / 60 zł - od 02.06.2011
  • 110 zł / 90 zł / 70 zł - w dniu imprezy bilety wyłącznie w kasach Amfiteatru