VNV Nation - nowa płyta i jedyny koncert w Polsce

Newsy
VNV Nation - nowa płyta i jedyny koncert w Polsce

Po dwóch latach powraca do Polski gwiazda sceny futurepop/industrial/electro - Brytyjczycy z VNV Nation. Zespół wystąpi 28 września w warszawskim klubie Progresja.

Koncert będzie częścią trasy "Automatic Tour 2011", promującej nowy album VNV Nation zatytułowany "Automatic", który ukaże się we wrześniu. Jako support zobaczymy niemiecki Straftanz. Po koncercie zaplanowano afterparty.

środa 28 września 2011

VNV Nation [UK] / Straftanz [Niemcy]
otwarcie bram: 18.00,
koncert: 19.00

Bilety:
70 PLN przedsprzedaż,
85 PLN w dniu koncertu

bilety dostępne w klubie oraz sieci Eventim

+ afterparty - K_101 (Achtung! Industrial Tanz!/ex Electronic Battle Night/Warszawa) - EBM, futurepop
MrEmpath (Vampiriada/Warszawa) - TBM, futurepop, electro-industrial
Serafin (SDGE/Łódź) - synth, dark, futurepop, EBM, electro

VNV Nation - istniejący od 1990 roku brytyjski zespół, tworzący muzykę futurepop - będącą połączeniem EBM oraz synthpopu. Skrót VNV oznacza Victory Not Vengeance (ang. zwycięstwo, nie zemsta). Wokalista i założyciel zespołu - Ronan Harris - tłumaczy to motto jako próbę przekazania, iż człowiek powinien dążyć do nowych osiągnięć, zamiast pogrążać się w gorzkim żalu.

Członkami zespołu są Ronan Harris i Marc Jackson. Ronan Harris jest rodowitym Irlandczykiem i pochodzi z Dublina. Marc jest Anglikiem i mieszka w Londynie. Twórczość Ronana Harrisa i Marka Jacksona przeszła metamorfozę z neoklasycyzującego, "dyskotekowego" EBM w ewidentnie lżejsze, bardziej przystępne dla przeciętnego słuchacza brzmienia. Mimo to, VNV Nation bardzo często identyfikuje się ze sceną industrialową.

VNV Nation porusza sprawy kulturowe, religijne, polityczne bądź uczuciowe. Nierzadko kluczem do zrozumienia przekazów zawartych w tekstach Ronana Harrisa jest fakt, iż jest on człowiekiem bardzo uduchowionym, nie narzuca jednak odbiorcom żadnego sposobu myślenia. Twórczość Ronana Harrisa i Marka Jacksona podbiła serca słuchaczy i zaczęła gościć na alternatywnych listach przebojów zajmując czołowe miejsca. Praktycznie potem każdy następny singel i album VNV Nation osiąga podobne sukcesy, w innych rankingach na całym świecie.