Sabaton złoży hołd polskim fanom

Newsy
Sabaton złoży hołd polskim fanom

Powermetalowa grupa Sabaton wielokrotnie już udowadniała jak bardzo kocha polskich fanów. Tym razem sympatyczni Szwedzi przygotowali coś wyjątkowego - aby uświetnić kolejną wizytę w naszym kraju zespół nagra jeden ze swoich hitów po polsku wspólnie z członkami polskich grup metalowych.

Polscy fani bez wątpienia wręcz uwielbiają ten zespół - ich ostatni studyjny album "The Coat Of Arms", stał się jedną z najlepiej sprzedających się metalowych płyt w Polsce w ostatnich latach, a polskie koncerty Sabaton zawsze cieszą się ogromną popularnością.

Aby uświetnić kolejną wizytę w naszym kraju (na początku września zespół zagra 3 koncerty w Polsce) oraz aby uczcić wydanie pierwszego albumu koncertowego zatytułowanego "World Wide Live - Battle Of The Baltic Sea", muzycy przygotowali coś naprawdę wyjątkowego. Zespół wejdzie do studia MP w Częstochowie, gdzie wspólnie z producentem Bartem Gabrielem (Burning Starr, Mortician, Lonewolf), i realizatorem Mariuszem Piętką (Crystal Viper, Born Again, Midnight Priest) nagra nową, polską wersję słynnego utworu "40:1" (który ukazał się na płycie "The Art Of War" i opowiada historię polskich żołnierzy, którzy brali udział w bitwie pod Wizną).

Utwór zostanie nagrany z gościnnym udziałem członków kilku polskich grup metalowych!

"Reakcje z jakimi spotkaliśmy się po opublikowaniu utworu '40:1' są dla nas w dalszym ciągu zaskakujące. Reakcje były dużo mocniejsze niż moglibyśmy w ogóle przypuszczać. Jedną z tych reakcji były pojawiające się pytania czy możemy nagrać ten utwór po polsku. To spore wyzwanie, a jako że lubimy wyzwania kiedy pojawiła się odpowiednia sposobność, postanowiliśmy z niej skorzystać. Nie możemy się doczekać tym bardziej, że zrobimy to wspólnie z naszymi braćmi i siostrami z kilku świetnych polskich zespołów." - powiedział basista Sabaton, Par Sundstrom.

Album "World War Live - Battle Of The Baltic Sea" jest już dostępny dzięki Nuclear Blast Records i zawiera ponad cztery godziny spektakularnej koncertowej mocy Sabaton. Na albumie znalazł się zapis pełnego koncertu z Sabaton Cruise z grudnia 2010 oraz na bonusowym dysku pięć utworów zarejestrowanych podczas trasy World War Tour 2010.

Dodatkowo, dołączona płyta DVD zawiera nagranie koncertu jaki zespół dał w swoim rodzinnym mieście podczas Rockstad Falun w 2008 roku oraz teledyski do hitów takich jak "Coat Of Arms", "Uprising" oraz "Screaming Eagles".

Plan wizyt formacji Sabaton w Polsce (support: Primal Fear, Skull Fist):

  • 30.08.2011 - EMPiK, Warszawa (spotkanie z fanami)
  • 01.09.2011 - CSG, Gdańsk
  • 02.09.2011 - Arsenał, Wrocław
  • 03.09.2011 - Park Sowińskiego, Warszawa

(krn)