Koncert charytatywny dla Jasona Beckera

Newsy
Koncert charytatywny dla Jasona Beckera

13 listopada w Amsterdamie odbędzie się wyjątkowy Jason Becker's Not Dead Festival - charytatywny koncert, z którego dochód będzie w całości przeznaczony na kosztowne leczenie Jasona Beckera. Imprezę uświetnią również najznakomitsi gitarzyści tacy jak Guthrie Govan, Mattias IA Eklundh, Daniele Gottardo i wielu innych.

O Jasonie Beckerze stało się głośno za sprawą zespołu Cacophony, w którym grał od 16 roku życia z Martym Friedmanem. Podobnie jak Paul Gilbert, Vinnie Moore i Yngwie Malmsteen, obaj mieli już na koncie kontrakty ze słynną wytwórnią Shrapnel Records. W jej barwach wydał w wieku 19 lat solowy krążek "Perpetual Burn", który do dziś jest jedną z najlepszych płyt instrumentalnych w historii gitary.

Sukces jaki odniósł, otworzył przed Jasonem drzwi do pracy u Davida Lee Rotha, gdzie zajął miejsce Steve'a Vaia, nagrywając w roku 1991 płytę "A Little Ain't Enough". Wtedy przyszedł cios - zachorował - zdiagnozowano u niego SLA, czyli stwardnienie zanikowe boczne, stopniowo pozbawiające go władzy w mięśniach.

Jason Becker miał wówczas 20 lat i lekarze przepowiedzieli mu szansę przeżycia jedynie 3-5 kolejnych. Choroba sparaliżowała go i pozbawiła daru mówienia, ale po ponad 20 latach Jason Becker nadal żyje! Jego ojciec, Gary, przypisuje to poczuciu misji, któremu wierny jest jego syn.

Jason Becker nadal komponuje muzykę i zdobywa kolejne nagrody, jak prestiżowe Guitar Player Lifetime Achievement Award, czy Jason Becker Courage and Creativity  Award. Wkrótce będzie także gwiazdą filmu dokumentalnego - "Perpetual Burn: The Story of Jason Becker".

***

Jason Becker's Not Dead Festival Amsterdam odbędzie się 13 listopada 2011. Jest to druga tego typu impreza i zarazem pierwsza odbywająca się w Europie - poprzednia edycja miała miejsce w San Francisco. Wieczór uświetnią między innymi: Guthrie Govan, Mattias IA Eklundh, Daniele Gottardo, Stu Hamm, Atma Anur, Kiko Loureiro, Joop Wolters, Michael Lee Firkins i Marcel Coenen.

Koncert ten będzie miał charakter charytatywny, a dochód z niego przeznaczony będzie w całości na kosztowne leki, badania i czynności rehabilitacyjne.

Tych, którzy nie będą mogli się pojawić na festiwalu, prosimy o przekazywanie datków za pośrednictwem PayPal na konto pat.becker@intres.com.

Więcej informacji znajdziecie na stronach:

http://jasonbeckerfest.com
http://www.facebook.com/JBNDY
http://youtu.be/hC5E4WlW5xI

Jeżeli nie znacie jeszcze historii Jasona Beckera to polecamy obejrzenie krótkiego i wzruszającego reportażu telewizji ABC, który w znacznym stopniu przybliży Wam smutną historię tego znakomitego gitarzysty:

(krn)