Bob Dylan w Polsce

Newsy
Legenda muzyki, inspiracja dla największych rockowych bandów... Bob Dylan przyjeżdża do Polski. Patronat nad jego koncertem objął Gitarzysta.

7 czerwca 2008 roku, w Stodole jedynym koncertem w Polsce uraczy nas legenda rockowej muzyki, Bob Dylan. Autor takich przebojów, jak "Like a Rolling Stones", "Blowin' in the Wind" czy "Konckin' on Heavens Door" tym razem wystąpi nie na potężnym stadionie, ale w bardziej intymnych warunkach, mianowicie w warszawskiej Stodole.
Koncert organizowany jest przez Live Nation.
Dylan urodził się w 1941 roku w Minnesocie. Jest zaliczany do grona największych kompozytorów, piosenkarzy i poetów. W swojej twórczości nawiązuje do wielu gatunków muzycznych i łączy je w niepowtarzalny sposób, przez co nadaje swojej muzyce niezwykły i niemożliwy do podrobienia charakter. Został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym najistotniejszymi w show businessie Grammy oraz Oskarem (za utwór „Things have changed” pochodzący ze ścieżki dźwiękowej filmu „Wonder Boys”). Otrzymał również, niejednokrotnie, tytuł doctor honoris causa. Pod koniec lat 80-tych został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
W twórczości Dylana odnaleźć można nawiązania do życia społecznego i politycznego. Właśnie z uwagi na odważne wyrażanie myśli i poglądów, zwłaszcza na początku kariery, uznawany był za osobę kontestującą dominujące w muzyce i życiu zasady. W jego dorobku artystycznym znajdują się utwory, które uznawane są za głos pokolenia - wystarczy wymienić chociażby ponadczasowe „Blowin’ in the wind”. Twórczość Dylana stanowi inspirację i niedościgniony wzór dla wielu wybitnych artystów. Guns N’ Roses, U2, The Rolling Stones, Lou Reed, Joe Cocker to tylko kilka z gwiazd, które wykonywało utwory Dylana.
{IMG:dylan_17032008.jpg}
Bilety na koncert dostępne od dziś na {LINK:www.livenation.pl},
a więcej informacji o artyście na stronie {LINK:www.bobdylan.com}