Gackt w Polsce już w najbliższą sobotę

Newsy
Gackt w Polsce już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi niezwykła postać japońskiej sceny rozrywkowej - Gackt.

Kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, aktor - 39 singli, 17 albumów, udział w sztukach teatralnych oraz filmach u boku Demmi Moore i Josh’a Hartnett’a - to tylko garść osiągnięć tego wyjątkowego Artysty.

Koncert odbędzie się w sobotę 6 sierpnia w warszawskim klubie "Stodoła".
Start koncertu 20:00, otwarcie drzwi 19:00.

Bilety w cenie 120 zł wciąż są dostępne w następujących punktach sprzedaży:

Bilety kolekcjonerskie:
Warszawa
- kasa klubu "Stodoła"
- Ticketstore, ul. Bracka 25 (Traffic Club, poziom -1) - www.ticketstore.pl
- Shortcut (klub Powiększenie) ul. Nowy Świat 27 (w podwórku) - www.shortcut.pl
Kraków
- Sklep "Metal Shop" ul. Długa 17A
Katowice
- Sklep “All" ul. Mickiewicza 14

Bilety są również dostępne w sieci Ticketpro na terenie całej Polski oraz w sieci Ticketportal na terenie Czech oraz Słowacji.

W dniu koncertu bilety będą kosztować 140 zł.

Gackt (wym. gakto, ur. 1973), japoński piosenkarz i aktor, wyrazista osobowość japońskiej sceny pop-rockowej, zyskał popularność już w latach 90. jako wokalista kultowego zespołu nurtu visual kei - Malice Mizer. W 1999 r. rozpoczął karierę solową, wydając minialbun "Mizerable", a następnie w 2000 r. płytę "Mars", promowaną singlem z piosenką "Vanilla" - krążki wspięły się na szczyty japońskich list, a zaprojektowana z rozmachem trasa koncertowa wyniosła go do pozycji supergwiazdy. Artysta ma na swoim koncie 39 singli, 17 albumów (w tym 7 studyjnych, kilka kompilujących utwory z wydanych singli, płytę unplugged i album koncertowy dokumentujący ubiegłoroczną trasę koncertową).

Gackt z powodzeniem od lat występuje jako aktor, począwszy od roli wampira w filmie "Moon Child" (2003), przez rolę samuraja w serialu "Fuurin Kazan" (2007), po udział w eksperymentalnej produkcji filmowej "Bunraku" (2010), w której obsadzie znalazły się również takie gwiazdy, jak Demi Moore i Josh Hartnett. Gackt występuje również na deskach japońskich teatrów - w ubiegłym i na początku tego roku zagrał w ponad sto razy wystawionej sztuce "Nemuri Kyoshiro" opowiadającej o wyjętym spod prawa samuraju. Muzykę do tego spektaklu napisał Sugizo - muzyk z kultowej, odbywającej również w tym roku w Europie japońskiej grupy X-Japan.

Współpraca z wydawcą gier komputerowych Square Enix zaowocowała w 2007 r. stworzeniem, na podstawie wyglądu artysty, głównej postaci Final Fantasy VII: Crisis Core - Genesisa. Bohater otrzymał nie tylko rysy twarzy, ale i głos piosenkarza. Gackt jest również "pierwowzorem" bohatera gry Bujingai, użyczał głosu m.in. postaciom w takich grach, jak Mobile Suit Gundam i Dragon Nest. Pracuje jako seiyu (aktor dubbingowy) - można go usłyszeć w serialach anime ("Shiki", "Supernatural: The Animation"), jak również w japońskiej wersji "Artura i zemsty Maltazara". Na podstawie jego głosu w 2008 r. stworzono pierwszy śpiewający głosem znanego piosenkarza vocaloid (czyli program komputerowy do tworzenia piosenek).

Gackt angażuje się również w działalność charytatywną i pomocową - po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca, które pozbawiło tysiące ludzi dachów nad głową, założył fundację Show Your Heart, z której funduszy następnie organizował transporty z żywnością i niezbędnymi rzeczami dla osób ewakuowanych ze zniszczonych terenów.