RATM: "Prawdopodobnie to nasz ostatni show"

Newsy
RATM: "Prawdopodobnie to nasz ostatni show"

Tuż przed koncertem w ramach festiwalu The L.A. Rising organizowanego przez muzyków Rage Against The Machine basista grupy, Tim Commerford, powiedział dziennikarzom, że może to być ostatni występ grupy. Czy aby na pewno?

Jeszcze rok temu Zack de la Rocha rozbudzał nadzieję fanów mówiąc: "Jesteśmy dziś bardziej dojrzali niż 10 czy 15 lat temu. Aktualnie pracujemy nad nowym krążkiem, który powinien ukazać się latem".

Jak się jednak okazuje, RATM nie planuje w najbliższym czasie wznawiać działalności. W wywiadzie dla radia KROQ, tuż przed występem na festiwalu The L.A. Rising w Los Angeles, gdzie dzielili scenę z Muse i Rise Against, Tim Commerford stwierdził: "Prawdę mówiąc, prawdopodobnie to nasz ostatni show"

Wątpliwości dotyczące przyszłości grupy rozwiał również Tom Morello:

"Aktualnie nie nagrywamy żadnych nowych piosenek i nie pracujemy w studiu. Dogadujemy się ze sobą bardzo dobrze. W przyszłości rzeczywiście chcielibyśmy nagrać coś nowego, ale poza jednym koncertem w tym roku, nic więcej nie planujemy".

My jednak podchodzimy do takich deklaracji ze zdrowym rozsądkiem - w końcu przecież nie jedna grupa 'zaskakiwała' nas już 'niespodziewanym powrotem. Nie pozostaje nam więc nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

Na pocieszenie w serwisie YouTube pojawił się zapis całego, pierwszego koncertu Rage Against The Machine, który odbył się 23 października 1991 roku. Z nagraniem jak i tracklistą tego występu możecie zapoznać się poniżej.

 1. Killing In The Name (wersja instrumentalna)
 2. Take The Power Back
 3. Autologic
 4. Bullet In The Head
 5. Hit The Deck
 6. Township Rebellion
 7. Darkness Of Greed
 8. Clear The Lane
 9. Clampdown
 10. Know Your Enemy (alternatywna wersja)
 11. Freedom

Studyjną dyskografię Rage Against The Machine zamyka coverowy krążek "Renegades" z 2000 roku.

(krn)