4 edycja Avant Art Festival

Newsy
4 edycja Avant Art Festival

Już we wrześniu we Wrocławiu ruszy 4. edycja Avant Art Festival - największego w Polsce święta artystycznego eklektyzmu!

W dniach 29.09-02.10 i 07-08.10.2011 r. we Wrocławiu pod hasłem "Szwajcaria" odbędzie się 4. edycja Avant Art Festival. Zobaczymy koncerty, instalacje, performanse, a także projekcje z muzyką na żywo. Podczas festiwalu wystąpi m.in. wybitny artysta David Tibet z nowym projektem ZU93. Będzie to jednocześnie pierwsza tak bogata w Polsce prezentacja szwajcarskiej sztuki awangardowej.

Podczas weekendu szwajcarskiego zaprezentuje się bezapelacyjna czołówka sztuki tego regionu. Ze swoim oryginalnym performansem wystąpi Stephane Vecchione - perkusista kultowego zespołu Velma, grupa szaleńców MIR połączy w jedno wszystkie nurty lat '80 i '90, Oy zabierze w podróż wehikułem swojego niezwykłego głosu, Dimlite wskaże nowe ścieżki współczesnej elektroniki, a kolektyw Reverse Engineering odkryje mroczne zakamarki drapieżnego hip-hopu.

Z kolei w swoim performansie Sudden Infant udowodni, że estetyka noise to nie tylko hałas, a Christoph Hess, za pomocą samych adapterów, stworzy niesamowite instalacje. Za sprawą tancerki Alexandry Bachzetzis i jej tanecznego eseju zobaczymy także współczesną wizję kobiecości, zaś znani z zeszłorocznej edycji magicy z grupy Minimetal wystąpią tym razem aż w dwóch odsłonach performatywnych. Uzupełnieniem tej obszernej prezentacji pochodzących ze Szwajcarii artystów, będzie wspólny polsko-szwajcarski projekt taneczno-muzyczny In Between: Dance And Music Destroyer - Man Born Ouf Of M.A.D.D. A to jeszcze nie koniec.

Podczas 4. edycji Avant Art Festival we Wrocławiu, w ramach odsłony międzynarodowej, zobaczymy wybitnego artystę i poetę - Davida Tibeta z legendarnej formacji Current 93, który wraz z członkami Zu zaprezentuje nowy wspólny projekt o nazwie Zu93. We Wrocławiu zagra też słynny zespół The Bug oraz francuski DAT Politics i polski skład 2g. Oprócz tańca, koncertów i instalacji odbędzie się projekcja Film Ist. A Girl & A Gun z muzyką na żywo w wykonaniu m.in. słynnego Christiana Fennesza.

4. Avant Art Festival ponownie zaskoczy. To festiwal, w którym eksperymenty w sztuce nie mają granic, liczy się jakość kreacji. "Chcemy zaskakiwać i dziwić, stawiać widza w opozycji do utartych schematów i klasycznego podejścia do sztuki. Można powiedzieć, że tradycją staje się tu odrzucenie tradycji, kanonem - łamanie kanonów, a konwencją - niekonwencjonalność. Stawiamy na różnorodność, wielogatunkowość i jesteśmy otwarci na wszystko, co oryginalne" - mówi Kostas Georgakopulos, dyrektor Avant Art Festival.

Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Wrocławia - Rafał Dutkiewicz. Projekt dofinansowany przez Gminę Wrocław, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia.

Więcej informacji na stronie: www.avantart.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.