7. Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur

Newsy
7. Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur

Już 1 sierpnia rusza sprzedaż biletów oraz karnetów na koncerty 7. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, który odbędzie się w ostatnim tygodniu września.

Koncert inauguracyjny w Sali Kongresowej otworzy reprezentantka Polski - Urszula Dudziak ze specjalnie przygotowanym programem. Femi Kuti & Positive Force z Nigerii, to jedyne gwiazdy 7. edycji Skrzyżowania Kultur pochodzące spoza Europy. W tegorocznym programie festiwalu dominować będzie muzyka europejska z najdalszych zakątków naszego kontynentu.

Wystąpią gwiazdy ze słonecznej i pełnej pasji Portugalii - Sara Tavares, a z Hiszpanii - mistrzyni flamenco Carmen Linares oraz galicyjska performerka Mercedes Peón. Muzyczny szlak tegorocznej edycji przebiega również przez Niemcy, których reprezentantem będzie Corvus Corax. Z odległej Finlandii usłyszymy mistrzowskie wykonania Marii Kalaniemi, a ze Szwecji - Hoven Droven.

Dzień Śródziemnomorski ozdobi swoim wyjątkowym głosem Aynur - ta pochodząca z Turcji artystka wykonywać będzie utwory zarówno w języku kurdyjskim, jak i tureckim. Tego samego wieczoru udamy się do Grecji, za sprawą mistrza Psarantonisa. Dzień później delektować się będziemy złotymi głosami korsykańskich pieśniarzy z zespołu Barbara Furtuna. Wydarzeniem 7. edycji festiwalu będzie na pewno koncert The Idan Raichel Project z Izraela prezentujący swoją unikalną muzyczną mieszankę smaków etiopskich i bliskowschodnich.

Festiwal zamkną w sobotę 1 października koncerty: "Dzieci Świata na Skrzyżowaniu Kultur" oraz "Mistrzowie Warsztatów na Skrzyżowaniu Kultur".Koncert inauguracyjny odbędzie się 25 września w Sali Kongresowej, a pozostałe koncerty, tradycyjnie, w namiocie pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ulicy Świętokrzyskiej).

Program 7. edycji Festiwalu

Dzień 1 - 25/09, godz. 18.00 - Inauguracja
Urszula Dudziak /Polska (specjalny projekt festiwalowy)
Femi Kuti & Positive Force / Nigeria

Dzień 2 - 26/09, godz. 19.00 - Kobiety Świata na Skrzyżowaniu Kultur
Maria Kalaniemi / Finlandia
Mercedes Peón / Hiszpania

Dzień 3 - 27/09, godz. 19.00 - Śródziemnomorskie klimaty
Psarantonis / Grecja
Aynur /Turcja

Dzień 4 - 28/09, godz. 19.00 - Złote Głosy na Skrzyżowaniu Kultur
Barbara Furtuna / Korsyka, Francja
Carmen Linares / Hiszpania

Dzień 5 - 29/09, godz. 19.00 - Wikingowie i Kruki
Hoven Droven / Szwecja
Corvus Corax / Niemcy

Dzień 6 - 30/09, godz. 19.00 - Pogranicza Europy
Idan Raichel / Izrael
Sara Tavares / Portugalia/Wyspy Zielonego Przylądka

Dzień 7 - 01/10 - Dzień rodzinny Skrzyżowania Kultur
godz. 12.00 Koncert Dzieci Świata na Skrzyżowaniu Kultur
godz. 19.00 Koncert Mistrzowie Warsztatów na Skrzyżowaniu Kultur

Ceny biletów na koncert inauguracyjny - 30/50/70 zł, a na poszczególne koncerty w namiocie - 25 zł., koncert dziecięcy - 10 zł., karnet - 100 zł (z wyłączeniem koncertu inauguracyjnego i dziecięcego).

Sprzedaż biletów odbywa się przez sieć Eventim.pl.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.festival.warszawa.pl