The Sisters of Sheynville na koniec wakacji

Newsy
The Sisters of Sheynville na koniec wakacji

The Sisters of Sheynville, żeński sekstet wokalny z Kanady, zaśpiewa 31 sierpnia we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem.

The Sisters of Sheynville uznane zostały za najlepszą grupę wokalną roku 2008 przez Canadian Folk Music Awards. To żeńska grupa wokalna ożywiona żydowskimi dźwiękami dyktowanymi przez klezmerów, brzmiącymi niczym muzyka złotej ery swingu połączona z współczesnym jazzem. Skład i brzmienie zespołu  zainspirowane zostało przez The Barry Sisters, legendarny żydowski  zespół swingowy z lat '30. The Sisters of Sheynville to wysokoenergetyczny, żeński sekstet, który śpiewając zachowuje trójdzielną harmonię wspieraną przez najlepszych klezmerów  grających w Toronto.

Od czasu wydania ich debiutanckiej płyty w roku 2007, The Sisters zostały uznane za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów na scenie World Music. Repertuar grane przez "siostry"  to połączenie tradycyjnej muzyki klezmerskiej, starych piosenek żydowskich, czeskich ballad miłosnych oraz  swingu i  klasycznego bluesa. Przy tak wybuchowej mieszance trudno będzie siedzieć na koncercie!

Zespół The Sisters założyły Isabel Fryszberg (urodzona w Kanadzie) i Lenka Lichtenberg (urodzona w Czechach), dwie utalentowane wokalistki z przeciwnych stron Atlantyku, ale dzielące podobne doświadczenia wschodnioeuropejskich rodzin żydowskich i pasji do muzyki z tej kultury płynącej.

Aktualnie The Sisters prezentują swoją muzykę szerokiej publiczności, daleko za mitycznym miastem Sheynville.  The Sisters występują na największych festiwalach muzyki żydowskiej  w Waszyngtonie, Los Angeles, czy w San Francisco i w San Diego.

Skład zespołu:

Lenka Lichtenberg (vocals)
Isabel Fryszberg (vocals)
Fern Lindzon (piano, vocals)
Kinneret Sagee (clarinet)
Rachel Melas (double bass)
Lorie Wolf (drums)

31.08.11
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
The Sisters of Sheynville

Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

godz.20.00

bilety:
70 zł - I miejsca,
55 zł - II miejsca,
40 zł - balkon,
30 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl