Poznaliśmy pierwszy utwór z nowego krążka RHCP

Newsy
Poznaliśmy pierwszy utwór z nowego krążka RHCP

Na 29 sierpnia wyznaczono europejską premierę nowego albumu Red Hot Chili Peppers, "I'm With You". Już dzisiaj do sprzedaży trafia natomiast pierwszy singiel promujący to wydawnictwo - "The Adventures of Rain Dance Maggie" - jego premiera miała miejsce już w ten weekend w jednej z amerykańskich rozgłośni radiowych.

RHCP pracowali nad nowym albumem z Rickiem Rubinem (producent m.in.: Beastie Boys, Slayer, AC/DC, System of a Down, Metallica). Sesje odbywały się w studiu East West w Los Angeles, jak również w Shangri-la w Malibu.

Warto wspomnieć, że "I'm With You" jest pierwszym krążkiem Red Hot Chili Peppers z udziałem gitarzysty Josha Klinghoffera, który zastąpił Johna Frusciante. I właśnie ta personalna zmiana ciekawi najbardziej, gdyż to właśnie z udziałem Johna powstawały największe hity, a "redhoci" odnosili największe sukcesy.

Jak poradzą sobie legendarni funk rockowcy na "I'm With You"? Wszystkich ciekawych nowych dokonań RHCP namawiamy do odsłuchania pierwszego singla z nadchodzącego albumu - "The Adventures of Rain Dance Maggie" - jest on dostępnym pod TYM ADRESEM.

Tracklista:

 1. Monarchy of Roses
 2. Factory of Faith
 3. Brendan's Death Song
 4. Ethiopia
 5. Annie Wants a Baby
 6. Look Around
 7. The Adventures of Rain Dance Maggie
 8. Did I Let You Know
 9. Goodbye Hooray
 10. Happiness Loves Company
 11. Police Station
 12. Even You Brutus
 13. Meet Me at the Corner
 14. Dance, Dance, Dance


Dyskografię Red Hot Chili Peppers zamyka dwupłytowe wydawnictwo "Stadium Arcadium" z maja 2006 roku.

(krn)