Steven Wilson - nowa płyta i bilety na koncert

Newsy
Steven Wilson - nowa płyta i bilety na koncert

Druga solowa płyta Stevena Wilsona pojawi się w sklepach pod koniec września. Miesiąc później artysta wystąpi w Krakowie. Bilety na koncert są już w sprzedaży.

Steven Wilson, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy producent, twórca i wykonawca, znany jest najbardziej jako założyciel i frontman brytyjskiego zespołu Porcupine Tree. Wyprodukował też i/lub zmiksował albumy tak różnych wykonawców jak szwedzka metalowa grupa Opeth, norweska wokalistka Anja Garbarek oraz legenda rocka progresywnego King Crimson. W 2010r. napisał też i zaśpiewał w utworze "The Fountain" z albumu "Immersion" grupy Pendulum.

Ostatni album Porcupine Tree trafił do Top 30 zestawień w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a promująca go trasa zakończyła się w październiku 2010r. wyprzedanymi koncertami w Royal Albert Hall w Londynie i Radio City Music Hall w Nowym Jorku.

"Grace For Drowning" to drugi solowy album Wilsona, na którym podąża dalej muzycznymi szlakami wytyczonymi na znakomicie przyjętym "Insurgentes" z 2009r.

Wilson określił ten podwójny album ("dwa 40-45-minutowe albumy w jednym opakowaniu") jako swój "najważniejszy projekt w dotychczasowej działalności".

"Insurgentes" był dla mnie bardzo ważnym krokiem w coś nowego. Nowa płyta wykorzystuje to jako punkt wyjścia, ale jest bardziej eksperymentalna i bardziej eklektyczna. Dla mnie złotą erą muzyki był koniec lat sześćdziesiątych i początek siedemdziesiątych, kiedy album był podstawowym środkiem muzycznego wyrazu. Wtedy właśnie muzycy wyzwolili się z 3-minutowego formatu popowej piosenki, zaczęli czerpać inspirację z jazzu i muzyki klasycznej i łączyli wszystko z duchem psychodelii, by stworzyć "dźwiękowe podróże". Tak chyba można to nazwać. Mój nowy album jest hołdem złożonym duchowi tamtych czasów. Znaleźć tu można wszystko począwszy od tematów filmowych a la Ennio Morricone, przez muzykę chóralną, ballady fortepianowe aż po 23-minutowy utwór progresywny inspirowany jazzem. Tym razem zaprosiłem do współpracy kilku muzyków jazzowych, do czego skłoniła mnie praca przy miksowaniu albumów King Crimson."

Tracklista "Grace For Drowning":

CD1:
1. Grace For Drowning (2.00)
2. Sectarian (8.00)
3. Deform to Form a Star (8.00)
4. No Part of Me (5.45)
5. Postcard (4.30)
6. Raider Prelude (2.30)
7. Remainder the Black Dog (9.15)

CD2:
1. Belle de Jour (3.00)
2. Index (4.45)
3. Track One (4.15)
4. Raider II (23.15)
5. Like Dust I Have Cleared From My Eye (8.00)

Płyta ukaże się w Polsce 26 września, dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński.Informujemy ponadto, że ruszyła sprzedaż na koncert Stevena Wilsona w Krakowie, w Hali Wisły, 21.10.2011

Artysta zaprosił do udziału w trasie i wspomagania go na scenie wyjątkowych muzyków: Marco Minnemanna - perkusja (gościł w Polsce z grupą UZ Eddiego Jobsona), Nicka Beggsa - bas (gościł z zespołem Steve'a Hacketta na festiwalu Ino-Rock 2010), Aziza Ibrahima (gitara), Gary’ego Husbanda (klawisze) oraz Theo Travisa (flet, saksofon). Występy będą miały bogatą oprawę multimedialną, nad którą właśnie pracuje Lasse Hoile.

Koncerty przebiegać będą pod hasłem "An evening with Steven Wilson", nie przewidziano udziału żadnych supportów.

21.10.2011
"An evening with Steven Wilson" - Grace For Drowning Tour

Kraków, "Hala Wisły"

Wejście od godz. 19.00.
Początek koncertu godz. 20.00

Ceny biletów

Przedsprzedaż:
Płyta: 110,00 PLN
Miejsca siedzące nienumerowane: 140,00 PLN
Miejsca siedzące numerowane VIP: 170,00 PLN

W dniu koncertu:
Płyta: 125,00 PLN
Miejsca siedzące nienumerowane: 155,00 PLN
Miejsca siedzące numerowane VIP: 185,00 PLN

Sprzedaż wysyłkowa (bilety kolekcjonerskie) dostępna poprzez www.rockserwis.pl.
Bilety są do nabycia także na stronie: www.ticketpro.pl i w punktach sprzedaży Ticketpro Polska.

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertu.