Nneka we Wrocławiu

Newsy
Nneka we Wrocławiu

Gwiazda muzyki soul wystąpi w listopadzie we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festival.

Nneka to czarnoskóra wokalistka i poetka soul. Podobnie jak Ayo ma korzenie afrykańskie (urodziła się w Nigerii), ale mieszka na stałe w Niemczech. Jej debiutancki album "Victim Of Truth" (2005), brytyjski Sunday Times określił mianem równie dobrą, co "The Misseducation Of" - Lauryn Hill.

Nneka, podobnie jak Lauryn Hill z okresu The Fugees, w swoje rymy wplata ciepłe soulowe wokalizy i afrykańskie motywy muzyczne. Obecnie jest jedną z ważniejszych i bardziej znanych reprezentantek sceny soul w Europie, na głowę bijąc swoich ‘konkurentów’ umiejętnością pisania pięknych melodii i tworzenia harmonii wokalnych. Brzmienie jej drugiej płyty "No Longer At Ease" (2008) zainspirowali tacy artyści jak: Gnarls Barkley, Sean Paul czy Bilal. Ostatni album artystki, zatytułowany "Concrete Jungle", ukazał się w lutym 2010 roku. Był to zarazem pierwszy album Nneki, który pokazał się w Stanach Zjednoczonych i zebrał tam bardzo dobre recenzje. Album przyniósł takie single jak ‘Walking’ i ‘God of Mercy’

Nigeryjska wokalistka w kwietniu 2009 roku, po raz pierwszy zagościła w Polsce. Wszystkie koncerty były wyprzedane. Teraz ponownie zagra w Krakowie, Wrocławiu oraz w Warszawie. Dzięki wspaniałym występom zaskarbiła sobie sympatię polskiej publiczności. Jej niepowtarzalny styl z pewnością zachwyci wszystkich fanów Erykah Badu, Ayo, Lauryn Hill czy Skye z Morcheeby!

Nowa studyjna płyta Nneki "Soul Is Heavy" planowana jest obecnie na 26 września a promować ją będzie singiel ‘My Home’. Szczegóły albumu nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że usłyszeć na nim będzie można kilku światowej sławy gości.

Dyskografia:

Victim Of Truth (2005)
Longer At Ease (2008)
Concrete Jungle (2010)


Ethno Jazz Festival prezentuje: Nneka
12.11.2011
klub Eter, ul.Kazimierza Wielkiego 19
godz.19.00

miejsca stojące: 79 zł (pierwsze 300 szt.), 89 zł (przedsprzedaż), 100 zł (w dniu koncertu)
miejsca siedzące (balkon): 120 zł

rezerwacje: bilety@o2.pl