Steven Wilson zagra w Krakowie

Newsy
Steven Wilson zagra w Krakowie

Krakowskim, październikowym koncertem, Steven Wilson rozpocznie trasę promującą drugi solowy album.

W związku z planowaną na wrzesień premierą swojej drugiej solowej płyty "Grace For Drowning" Steven Wilson (Porcupine Tree, No-Man, Blackfield) zapowiedział promującą ją trasę koncertową, która rozpocznie się 21 października w Krakowie i obejmie Europę oraz Amerykę Północną. Artysta zaprosił do udziału w trasie i wspomagania go na scenie wyjątkowych muzyków: Marco Minnemanna - perkusja (gościł w Polsce z grupą UZ Eddiego Jobsona), Nicka Beggsa - bas (gościł z zespołem Steve'a Hacketta na festiwalu Ino-Rock 2010), Aziza Ibrahima (gitara), Gary’ego Husbanda (klawisze) oraz Theo Travisa (flet, saksofon). Występy będą miały bogatą oprawę multimedialną, nad którą właśnie pracuje Lasse Hoile.

Koncerty przebiegać będą pod hasłem "An evening with Steven Wilson", nie przewidziano udziału żadnych supportów.

21.10.2011
"An evening with Steven Wilson" - Grace For Drowning Tour
Kraków, "Hala Wisły" 

Wejście od godz. 19.00.
Początek koncertu godz. 20.00

Ceny biletów

Przedsprzedaż:
Płyta: 110,00 PLN
Miejsca siedzące nienumerowane: 140,00 PLN
Miejsca siedzące numerowane VIP: 170,00 PLN

W dniu koncertu:
Płyta: 125,00 PLN
Miejsca siedzące nienumerowane: 155,00 PLN
Miejsca siedzące numerowane VIP: 185,00 PLN

Sprzedaż wysyłkowa (bilety kolekcjonerskie) dostępna poprzez www.rockserwis.pl.
Bilety są do nabycia także na stronie: www.ticketpro.pl i w punktach sprzedaży Ticketpro Polska.

Magazyn Gitarzysta jest patronem koncertu.

Steven John Wilson (ur. 3 listopada 1967 w Kingston upon Thames) to aktualnie jedna z najważniejszych postaci na scenie muzycznej. Kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista i producent. Poruszający się z taką samą swobodą  po obszarze space rocka, muzyki elektronicznej, jazzu, popu i avant popu, psychodelii, rave'u, metalu i ambientu. Tworzący muzykę wysoce oryginalną, pełną głębi i pobudzającą wyobraźnię.

Pod koniec lat 80. XX w. założył z wokalistą Timem Bownessem zespół No-Man (na początku nazywał się No-Man Is An Island), równocześnie eksperymentując solowo w ramach własnego projektu Porcupine Tree. Ten ostatni z biegiem lat przemienił się w  czteroosobową (a na koncertach pięcioosobową) formację, darzoną wielką estymą przez fanów, krytyków i innych muzyków.

W 2004 Wilson założył wraz z izraelskim muzykiem Avivem Geffenem grupę Blackfield, z którą również odniósł spory sukces artystyczny i komercyjny.

W 2009 Wilson zadebiutował jako artysta solowy (pod własnym nazwiskiem, wcześniej bowiem wydał kilka płyt jako IEM i Bass Communion) albumem "Insurgentes". We wrześniu 2011 ukaże się na rynku drugie solowe (podwójne!) dzieło Stevena Wilsona zatytułowane "Grace For Drowning".

Do dnia dzisiejszego Steven Wilson nagrał łącznie, w różnych składach, niemal sto albumów, był też producentem wielu płyt innych artystów. Od kilku lat specjalizuje się w miksach 5.1 klasycznych albumów rockowych, m.in. King Crimson, Caravan i Jethro Tull, nie licząc wydawnictw Porcupine Tree i No-Man.