Erykah Badu - wrocławski koncert już za miesiąc

Newsy
Erykah Badu - wrocławski koncert już za miesiąc

Przypominamy, że już 7 sierpnia na wrocławskiej Wyspie Słodowej, w ramach kontynuacji festiwalu WrocLove Fest, wystąpi królowa soulu - Erykah Badu.

Erykah Badu to niezwykłe zjawisko muzyczne. Piękna, utalentowana, charyzmatyczna wokalistka, obdarzona zniewalającym głosem. W muzyce soul obecnie nie ma sobie równych. Ma na swoim koncie 6 solowych albumów i wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

Jej debiutancki album "Baduizm" ukazał się w 1997 roku i w ciągu zaledwie kilku miesięcy sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów kopii. Amerykański przemysł muzyczny powalony na kolana debiutem Eryki uhonorował ją w 1997 roku aż dwiema statuetkami Grammy, za Najlepszy Album R&B i Najlepsza Wokalistka R&B (za utwór "On & On"). W tym samym roku ukazał się drugi krążek "Live" będący zapisem olbrzymiej trasy koncertowej ‘Smokin’ Grooves Tour’. Płyta sprzedała się w nakładzie ponad 2 milionów kopii, a utwór "Tyrone" ukazał nową twarz Eryki jako uzdolnionej poetki i autorki tekstów. Na swój trzeci album zatytułowany "Mama’s Gun" Erykah kazała czekać aż trzy lata. I opłacało się, okazał się on kolejnym wielkim sukcesem i ugruntował i tak już silna pozycje wokalistki na rynku muzycznym. Po kolejnych 3 latach przerwy ukazał się kolejny, czwarty krążek "Worldwide Underground" (2003). W ramach trasy koncertowej promującej ten materiał, artystka odwiedziła po raz pierwszy Polskę, grając w Sali Kongresowej w Warszawie.

Erykah Badu ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami m.in. z Macy Grey, Chaka Khan, Busta Rhymes, Outcast, The Roots, D’Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott. Jej współpraca z The Roots nad utworem "You Got Me" (1999) zaowocowała zdobyciem w 2000 roku trzeciej w jej karierze nagrody Grammy. Jest również cenioną aktorką. Ma za sobą występy w filmach "Blues Brothers 2000", "The Cider House Rules" i "House of D". Chętnie angażuje się w wielorakie akcje charytatywne. Jest właścicielką wytwórni płytowej Control FreaQ Records, która m.in. ma pomoc w karierze młodym artystom oraz klubu Black Forest Theater w Dallas, gdzie w ramach akcji charytatywnych występuje m.in. z Jill Scott i Prince’m.

Jej ostatnie albumy to powiązane ze sobą 2 cześci trylogii: "New Amerykah Part One (4th World War)" z 2008 roku i "New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)" z 2010 roku. Oba wydawnictwa zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów i recenzentów na cały świecie. W tym roku ukazać ma się trzecia, ostatnia część trylogii "New Amerykah".

WrocLove Fest - Erykah Badu
7.08.11
Wrocław, Wyspa Słodowa
godz.19.00

Ceny biletów:
miejsca siedzące: 180 zł - I miejsca, 150 zł - II miejsca
miejsca stojące: 110 zł - pierwsze 1000 szt. , 130 zł - pozostałe

Bilety dostępne w Bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ticketpro (www.ticketpro.pl), Eventim (www.eventim.pl)

rezerwacje: bilety@o2.pl