Festiwal Muzyczny Spinacz w Kolbuszowej

Newsy
Festiwal Muzyczny Spinacz w Kolbuszowej

Już w najbliższą niedzielę, 10 lipca, odbędzie się VI edycja Festiwalu Muzycznego "Spinacz".

Tym razem instytucjonalny patronat nad imprezą pełnić będzie Kolbuszowianka. Po raz pierwszy impreza będzie biletowana, a ewentualny dochód przeznaczony zostanie na potrzeby klubu znad Nilu. "Nie będzie to wcale łatwe, bo na starcie mamy spory minus i póki co to martwimy się, czy uda się nam zbilansować koszty" - mówi Dorian Pik, inicjator festiwalu. Gwiazdami tegorocznej edycji będą hip-hopowy Grubson i punkowe Farben Lehre.

"W ubiegłym roku w dniu imprezy spotkała mnie grupa młodych ludzi pytając o występ Grubsona. I rzeczywiście, był taki plan pierwotnie, ale ostatecznie w tej materii wyprzedził nas Elbląg. Dlatego w tym roku ten koncert "zaklepaliśmy" już w styczniu" - mówi Pik. Grubson to polski raper i producent muzyczny, ceniony za świetne teksty i konsekwencję w karierze.

Farben Lehre to grupa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym roku obchodzą XXV urodziny i stąd pomysł organizatorów, by zaprosić formację Wojciecha Wojdy do Kolbuszowej. Z tego powodu muzycy przygotują 25 utworów pokazujących cały przekrój działalności płockiej grupy. "Bardzo lubię Wojtka Wojdę i nie musiałem go wcale namawiać na przyjazd do Kolbuszowej. Zresztą on ma bardzo dobre wspomnienia po debiutanckim "Spinaczu", gdzie gwiazdą było Farben Lehre. Myślę, że po 5 latach bardzo dobrze będzie przypomnieć publiczności o tej kapeli" - mówi Dorian Pik. Z informacji, które udało nam się "wydusić" od organizatorów wynika, że Farbeni wystąpią tuż przed Grubsonem. "Nie podajemy kolejności na plakatach, bo zależy nam na tym, aby słuchacze hip-hopu mogli posłuchać punka i na odwrót. Taka jest właśnie idea Spinacza" - uzupełnia Pik.

Występy gwiazd wieczoru poprzedzą koncerty zespołów mniej znanych, ale organizatorzy postawili na prawdziwe perełki z regionu. Hisnan z Rzeszowa to wschodząca gwiazda metalcore’a, Dżidajla King z kolei to świetne reggae w gitarowym wydaniu. Będzie można posłuchać również zespołu MaDDam (muzycy znani z występów m.in. w formacji Necrosearch) i Exit (reggae-rock). A na deser wystąpi kolbuszowski Le Moor ze świeżym materiałem.

Start imprezy: 16:00

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu

Przedsprzedaż biletów:
P.U.H. "Technoterm" Kolbuszowa, ul. Obr. Pokoju 16
Sklep "GRIN", ul. Plac Wolności, Kolbuszowa
Cyclo - Centrum, ul. Piekarska 12, Kolbuszowa
Cyclo Centrum, ul. Mickiewicza, Mielec
Stoisko firmy KODAK, Galeria Grafica, Rzeszów