John Mayall w Polsce!

Newsy
15 lipca, w warszawskiej Sali Kongresowej odbędzie się koncert legendy blues-rocka, Johna Mayalla. Patronat medialny nad tą imprezą objął magazyn Gitarzysta!
John Mayall powraca do Warszawy!

Twórca blues-rocka, Ojciec "białego" bluesa, człowiek, dzięki któremu na świat wypłynęli tacy gitarzyści jak Eric Clapton, Jack Bruce, Peter Green, Mick Fleetwood czy Mick Taylor z The Rolling Stones, przyjedzie na koncert do Warszawy, by w Sali Kongresowej pokazać wyższą szkołę bluesa.{IMG:john_mayall_19022008.jpg} Urodzony w 1933 roku brytyjski multiinstrumentalista (gra na gitarze, instrumentach klawiszowych, perkusji,harmonijce), od wczesnych lat związany był z muzyką. Od najmłodszych lat słuchał amerykańskich bluesmanów takich jak Leadbelly, Albert Ammons, Pinetop Smith czy Eddie Lang i sam uczył się gry na fortepianie, gitarze i harmonijce. Gdy w latach 60 wybuchła rewolucja muzyczna w Anglii, znalazł się w jej centrum nie tylko z wielkim doświadczeniem muzycznym i scenicznym, ale i ze znakomitym zespołem, John Mayall's Bluesbreakers, w odpowiednim miejscu. Od tamtej pory wydał blisko 100 płyt koncertowych i studyjnych, wychował kilku genialnych gitarzystów, stworzył masę klasyków bluesowych i... wciąż bez przerwy gra.
Po gorącym przyjęciu artysty w 2007r. w warszawskiej Stodole, będzie to jego druga wizyta w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Warszawski koncert jest organizowany przez firmę Live Nation i wszelkie szczegóły dotyczące koncertu znajdziemy na ich stronie: {LINK:www.livenation.pl} oraz w magazynie Gitarzysta, który objął patronat medialny nad koncertem. Bilety w cenie 66 - 132 zł pojawią się w sprzedaży dzisiaj, w południe. Do 3 marca 2008 dostępne będą jedynie za pośrednictwem strony www.livenation.pl.

{IMG:john_mayall2_19022008.jpg}