Nowohoryzontowa muzyka: niecodzienni artyści codziennie na scenie

Newsy
Nowohoryzontowa muzyka: niecodzienni artyści codziennie na scenie

Jak co roku, obok filmowych niespodzianek i atrakcji, organizatorzy festiwalu Nowe Horyzonty przygotowali także prawdziwą ucztę dla uszu swoich gości.

Obok koncertu legendarnego Nicka Cave’a przez 11 nowohoryzontowych wieczorów będzie można posłuchać 17 doskonałych, choć może mniej znanych w Polsce zespołów i artystów.

Festiwal Nowe Horyzonty to nie tylko ambitne, niepowtarzalne kino dla wymagającego i otwartego na poznawanie świata widza, ale także szereg wydarzeń z innych dziedzin jak muzyka czy literatura. Wszystko to sprawia, że Festiwal Nowe Horyzonty to fenomen a zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. 21 lipca we wrocławskim Arsenale tradycyjnie już rozpocznie swą działalność scena T-mobile Music, w ramach której można będzie usłyszeć muzyków oraz wizualno-dźwiękowych performerów najwyższej klasy. W programie znalazło się szerokie spektrum muzycznych nurtów od rocka, poprzez muzykę elektroniczną aż po rzadko dotąd spotykaną na festiwalu muzykę disco. Kulminacyjnym punktem wydarzeń muzycznych będzie koncert zespołu Grinderman, którego wokalistą jest Nick Cave.

Tegoroczną sceną muzyczną zawładną głównie artyści z Norwegii, czyli kraju, któremu poświęcona jest jedna z tegorocznych filmowych sekcji Festiwalu - "Norwegia bez granic". Nie zabraknie także artystów z Belgii, Polski, Francji i Japonii.

T-mobile Music to doskonała okazja do usłyszenia na żywo innowacyjnych i eksperymentalnych muzyków, którzy grają różnorodne brzmienia od rapu alternatywnego przez muzykę elektroniczną po kombinacje z pogranicza jazzu i elektroniki bądź też jazzu i klasyki. Wisienką na torcie będą występy niekwestionowanych gwiazd norweskiej sceny muzycznej takich jak: pianistki Susanne Sundfor, która zaczaruje gości Klubu swoimi jazzowo-popowymi kompozycjami, fascynującego zjawiska muzyki jazzowej - zespołu Jaga Jazzist, który łączy elektronikę i klasyczne instrumentarium czy Geira Jenssena, znanego jako Biosphere - wybitnego twórcy muzyki ambient. Ponadto wielbiciele różnorodnych brzmień będą mogli usłyszeć i zobaczyć takich wykonawców jak rockowe trio Deathcrush, kultowego twórcę muzyki disco Hansa-Petera Lindstroma oraz awangardowe, eksperymentujące z elektroniką grupy Supersilent i Next Life.

W ranach T-mobile Music wystąpią również belgijscy DJ’e z wytwórni Bug Klinik, grające muzykę industrialną japońskie trio Boris, legenda niezależnego amerykańskiego hip-hopu Anti-Pop Consortium oraz znakomitości polskiej sceny muzycznej: Paula i Karol oraz Baaba wspierany przez Natalię Przybysz.

Dużą atrakcję stanowić będzie niesamowite i fascynujące zarazem show, łączące sztuki wizualne i muzykę, zaprezentowane przez Metamkine - francuskie trio, które od ponad dwudziestu lat zajmuje się tworzeniem na żywo retro-futurystycznych filmów za pomocą starych taśm służących za ścieżkę dźwiękową, uzupełnianych partiami syntezatorów.  

Natomiast już 28 lipca odbędzie się Wilkanoc, czyli niezwykłe połączenie animowanego obrazu filmowego, muzyki i performance’u. Mariusz Wilczyński wraz z funkowo-hip-hopowymi duetem  Fisz/Emade, wspieranym przez Michała Sobolewskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Antoniego Gralaka i DJ'a Eproma będą kreować na żywo dźwięki i obrazy.

Wszystkie koncerty, z wyjątkiem koncertu Grindermana, odbędą się w Arsenale (ul. Cieszyńskiego 9), w dniach 21 - 31 lipca. Koncerty rozpoczynać się będą o godzinie 22.00. W sprzedaży są dostępne karnety muzyczne na wszystkie, z wyjątkiem koncertu Grindermana, koncerty w klubie festiwalowym w Arsenale. Cena karnetu to 120 zł.

Program koncertów T-mobile Music oraz ceny biletów na poszczególne koncerty:

21 lipca,
22:00: Bug Klinik
bilety normalne: 15 zł; dla posiadaczy karnetów festiwalowych: wstęp wolny

22 lipca,
22:00 Jaga Jazzist;
23:30: Next Life;
bilety normalne: 40 zł; dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

23 lipca,
22:00: T-Mobile Music;
bilety normalne: 15 zł, dla posiadaczy karnetów festiwalowych: wstęp wolny

24 lipca,
22:00: Pinku eiga - sztuka osobista;
23:30: Boris;
bilety normalne: 40 zł; dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

25 lipca,
22:00: Susan Sundfor;
23:30: Supersilent;
bilety normalne: 45 zł; dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 25 zł

26 lipca,
22:00: Metamkine;
23:30: Baaba i Natalia Przybysz;
bilety normalne: 40 zł, dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

27 lipca,
22:00: Biosphere;
23:30: Deathcrush;
bilety normalne: 30 zł; dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł

28 lipca,
22:00: Wilkanoc;
23:30: Paula i Karol;
bilety normalne: 30 zł; dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 15 zł

29 lipca,
23:30: Kickbeat Audio Visual Show;
bilety normalne: 15 zł; dla posiadaczy karnetów festiwalowych: wstęp wolny

30 lipca,
22:00: T-Mobile Music;
23:30: Anti Pop Consortium;
bilety normalne: 40 zł, dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 20 zł

31 lipca,
22:00: Hans Peter Lindstrom;
23:30: informacja o drugim wykonawcy wkrótce;
bilety normalne: 45 zł, dla posiadaczy karnetów festiwalowych: 25 zł

Więcej informacji o koncertach i artystach na stronie www.nowehoryzonty.pl.

Bilety na koncert Grindermana w sprzedaży od 25 marca na stronie www.nowehoryzonty.pl oraz w Ticketpro www.ticketpro.pl. Ceny biletów do 30 czerwca wynoszą od 100 do 180 zł, od 1 lipca natomiast od 120 do 210 zł. Koncert zespołu odbędzie się 29 czerwca br. na Wyspie Słodowej we Wrocławiu.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to największy festiwal filmowy i jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Jego 11. edycja odbędzie się w dniach 21 - 31 lipca br. we Wrocławiu. Festiwal prezentuje niekonwencjonalne kino autorskie, filmy poszukujące nowego języka, ciekawej formy i tematów nieobecnych w produkcjach głównego nurtu. Oprócz projekcji filmowych, na festiwalu zobaczyć można liczne wystawy i spektakle oraz wziąć udział w koncertach, wykładach i warsztatach. Bogaty program festiwalu składa się na spójną, interdyscyplinarną propozycję artystyczną. Więcej informacji na stronie www.nowehoryzonty.pl.