Pat Metheny spotka się z polskimi fanami

Newsy
Pat Metheny spotka się z polskimi fanami

Już jutro na fanów znakomitego gitarzysty, Pata Metheny’ego czeka nie lada okazja. Dzień po premierze nowego albumu "What’s It All About" Metheny spotka się ze swoimi fanami w warszawskim Empiku Juniorze o godzinie 17.

Wielka gratka dla fanów Pata Metheny'ego. Najnowsza płyta muzyka - "What’s It All About", ukazuje się na rynku dzisiaj, a już jutro tj. 21 czerwca będzie można zdobyć autograf oraz porozmawiać z muzykiem.

Pat odwiedzi Empik Junior (ul. Marszałkowska 116/122). Spotkanie przewidziane jest na godzinę 17:00.

Na "What's It All About" znajduje się dziesięć piosenek, które mają dla Pata Metheny'ego szczególne znaczenie. Artysta zinterpretował je w wersjach akustycznych. Jak na wielu innych jego albumach i tu słychać to, co w jego muzyce najlepsze - popowe wyczucie melodii i chwytliwość, połączone z jazzową techniką, improwizacją, wyobraźnią.

Sam Metheny o utworach na płycie mówi: "Część z tych utworów usłyszałem po raz pierwszy, gdy nie byłem jeszcze w stanie sam napisać żadnej nuty. Powstały w czasach, gdy harmonie i melodie były ważną częścią muzyki popularnej".

Tracklista:

 1. The Sound of Silence
 2. Cherish
 3. Alfie
 4. Pipeline
 5. Garota de Ipanema
 6. Rainy Days and Mondays
 7. That's the Way I've Always Heard It Should Be
 8. Slow Hot Wind
 9. Betcha by Golly, Wow
 10. And I Love Her

Artysta odwiedzi także Polskę jesienią. W ramach trasy Pat Metheny Trio wystąpi z kontrabasistą Larrym Grenadierem oraz mistrzem perkusji Billem Stewartem.

Koncerty:

 • 5 listopada - Zabrze - Dom Muzyki i Tańca
 • 6 listopada - Wrocław - Hala Orbita
 • 8 listopada - Poznań - Arena
 • 9 listopada - Warszawa - Sala Kongresowa

(krn)