Boban & Marko Marković Orchestra we Wrocławiu - Konkurs

Newsy
Boban & Marko Marković Orchestra we Wrocławiu - Konkurs

Przypominamy, że już w czwartek, 16 czerwca, we wrocławskim klubie Eter, w ramach WrocLove Festival, wystąpi jedna z najbardziej podziwianych orkiestr świata - Boban & Marko Marković Orchestra. Rozdajemy wejściówki na ten koncert.

Zespół Bobana Markovića, będący kwintesencją bałkańskich orkiestr dętych, pochodzący z miejscowości Vladicin Han (Południowa Serbia), ponownie zdobywa pozycję czołowego zespołu serbskiego (tytuł, którym po raz pierwszy został uhonorowany pod koniec lat 80-tych). Muzyka zespołu, prezentowana przez 15 -osobową orkiestrę, inspirowana jest utworami cygańskimi, choć skłania się też w stronę innych muzycznych i kulturalnych korzeni, bliskich tradycji Romów.

Boban i jego Orkiestra zdobyli już wszystkie najbardziej prestiżowe wyróżnienia dla muzyków w Serbii, tj.: dwa razy “Mistrz Trąbki", “Złota Trąbka", “Pierwsza Trąbka", “Najlepsza Orkiestra", “Najlepszy Koncert". Większość z wymienionych nagród zespół otrzymał podczas słynnego festiwalu “Dragacevski Sabor", w miejscowości Guca (Południowa Serbia), przy ostrej rywalizacji i przy blisko 300-tysięcznej publiczności. Jurorzy przyznający nagrodę “Pierwsza Trąbka" (najwyższe wyróżnienie, znane wśród muzyków grających na instrumentach dętych w Serbii), przyznali Bobanowi tę nagrodę podczas festiwalu “Dragacevski Sabor 2001" jednogłośnie: 10:10, co nie zdarzyło się od 1961 roku.

W 2002 roku do zespołu dołączył syn Bobana - Marko Marković, który znakomicie sprawdza się w roli frontmana zespołu.

Wrocławska publiczność pamięta ubiegłoroczny koncert podczas Ethno Jazz Festivalu w sali Centrum Sztuki Impart. Tym razem przestronny klub Eter zapewni odpowiednią ilość miejsca do tańca, bo przy bałkańskiej muzyce Markovićów po prostu nie da się wysiedzieć.

KONKURS:

Mamy do rozdania 3 podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Boban & Marko Marković Orchestra zasłynęła po udziale w filmach znanego serbskiego reżysera. Proszę podać jego nazwisko oraz tytuły filmów"

ROZWIĄZANIE KONKURSU:

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście Emir Kusturica i jego znakomite filmy "Arizona Dream" i "Underground".

Wejściówki otrzymują:

Marcelina Foltynowicz,

Michał Wółkiewcz,

Bartosz Michniewicz.WrocLove Fest - Święto Wrocławia
Boban & Marko Marković Orchestra

16.06.11 godz.20.00
klub ETER,
ul.Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
godz.20.00

Ceny biletów:

  • 40 zł (pierwsze 300 szt.),
  • 50 zł (przedsprzedaż),
  • 60 zł (w dniu koncertu)


rezerwacje: bilety@o2.pl