Archive i Yann Tiersen we Wrocławiu - Konkurs

Newsy
Archive i Yann Tiersen we Wrocławiu - Konkurs

Przypominamy, że już 19 czerwca w ramach festiwalu WrocLove na Wyspie Słodowej zagrają Archive oraz Yann Tiersen. Rozdajemy wejściówki na to wydarzenie.

Muzyka Archive, będąca wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead, zachwyca tak słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Koncert zespołu zamknie czterodniowy WrocLove Fest odbywający się z okazji Święta Wrocławia.

Archive powstał w 1994 roku w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy do grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W 1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album - "Londinium". Płyta była mieszanką trip-hopu w stylu Massive Attack, alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny reaktywowali Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album - "Take My Head".

Utwór "Again" z albumu "You All Look The Same To Me" (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni. W jednym z Trójkowych topów wszech czasów uplasował się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd.

Twórczość uznawanego za wirtuoza skrzypiec i akordeonu, Yanna Tiersena trudno przypisać do jednej stylistyki lub nurtu, pozostaje ona sama w sobie tajemnicą: przestrzenna, majestatyczna, poetycka, romantyczna, wysublimowana. Artysta balansuje na rozdrożu muzyki folkowej, minimalistycznej i rockowej.

Warto przypomnieć, że to właśnie ten muzyk jest autorem wielu znakomitych ścieżek dźwiękowych do filmów - m.in. do kultowej "Amelii" czy filmów "Wyśnione życie aniołów" i "Good Bye Lenin!". Współorganizatorem koncertu Yanna Tiersena jest agencja Lion Stage Management.

KONKURS

Mamy do wygrania 3 podwójne wejściówki na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Jaki tytuł nosi ostatnie wydawnictwo DVD Archive".

Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. W tytule maila koniecznie wpiszcie "Archive".
Losujemy w piątek, 10 czerwca, o godz. 12:00.

Odpowiedź to - Live in Athens

Wejściówki otrzymują:

Sebastian Kaczmarczyk
Katarzyna Leszczyńska-Mikołajczak
Aleksandra Adamowicz

 

WrocLove Fest - Święto Wrocławia
Yann Tiersen / Archive


19.06.11 godz.19.00
Wyspa Słodowa, Wrocław
godz.19.00

Ceny biletów:
miejsca siedzące: 120 zł (I miejsca), 90 zł (II miejsca)
miejsca stojące: 40 zł (pierwsze 500 szt.), 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu)

rezerwacje: bilety@o2.pl

www.wrockfest.pl