Mono zagra we Wrocławiu

Newsy
Mono zagra we Wrocławiu

Mono czyli mistrzowie gitarowego hałasu z Japonii zawitają ponownie do Polski i wystąpią już w najbliższy piątek we wrocławskim Firleju.

Mono to japoński zespół post-rockowy, założony w Tokio w 1999 roku. Grupa wykonuje rozbudowane (nawet dziesięciominutowe) instrumentalne utwory, oparte głównie na brzmieniu gitar, którym oprócz perkusji czasem towarzyszy także fortepian. Muzyka grupy jest bardzo emocjonalna, wyciszona i stonowana, czasami urozmaicana fragmentami nieco mocniejszymi, bardziej rockowymi.

Zespół jest znany z żywiołowych koncertów, jak również z doskonałego, wirtuozerskiego opanowania gry na instrumentach. Kwartet Mono przy pomocy klasycznie rockowego instrumentarium łączy w jedno wątki minimalizmu, psychodelii, trance rocka uzyskując wyraziste brzmienie porównywane z dokonaniami Sonic Youth, Grateful Dead, Godspeed You! Black Emperor czy Mogwai.

Ich muzyka jest prosta, piękna i zaskakująco komunikatywna. Szorstka i intensywna, leniwa i liryczna jednocześnie. Smutne, hipnotyczne plamy dźwięku zlewają się z symfonicznym rozmachem pulsujących psychodelią erupcji dźwięku. Długie instrumentalne kompozycje powoli rozwijają się ewoluując w stronę coraz bardziej ekstatycznego, niemal rytualnego zgiełku.

"Napisanie trzyminutowej piosenki przychodzi nam z trudem" - przyznaje gitarzysta Takakira Goto. "Traktujemy nasze utwory jak opowieści. Krótkie historie, których opowiedzenie zajmuje ci jednak więcej czasu. Jesteśmy zespołem instrumentalnym i pewnie dlatego publiczność traktuje nasze występy bardzo emocjonalnie. Najgłębsze emocje są nieosiągalne dla języka. Oprawa naszych koncertów jest minimalna, gramy zwykle przy przygaszonych światłach starając się pozostawić ludziom jak najwięcej miejsca dla ich wyobraźni i własnych eksploracji naszej muzyki".

Zespół wystąpi w składzie:
Takaakira "Taka" Goto (gitara)
Tamaki (bas)
Yasunori Takada (perkusja)
Yoda (gitara)

Jako support wystąpi Microphonics.

27.05.2011
Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

start: 20:00

Ceny biletów:
45 zł (przedsprzedaż)
55 zł (w dniu koncertu)