The Poise Rite rozgrzeje publiczność przed Portishead

Newsy
The Poise Rite rozgrzeje publiczność przed Portishead

Jedynym polskim supportem koncertów Fleet Foxes i Portishead na Malta Festival, 6 lipca 2011 r. został The Poise Rite.

W 2007 r., kiedy na Malta Festival zagrały takie gwiazdy jak Beirut czy Sinead O’Connor, The Poise Rite zostali już wtedy zaproszeni do udziału w muzycznym nurcie festiwalu. Teraz po czterech latach powracają z nowym polskim materiałem, który usłyszymy tego dnia wraz z największymi przebojami grupy jak RockandRoll czy Underground.

The Poise Rite rozpoczął również prace nad owianym jeszcze nutą tajemniczości projektem "Miłosz Hated RockandRoll". Póki co możemy zdradzić, że jest to nazwa wydarzenia wpisanego w program kulturalny Polskiej Prezydencji w UE oraz tytuł płyty, do tworzenia której The Poise Rite zaprosił, wschodzącą gwiazdę brytyjskiej sceny, Juliana Tulk-a. Rock Sound Magazine, tak napisał o nim w swojej recenzji: "…To mistrzowska mieszanka emocji. To współczesny folk w najlepszym wydaniu…" 9/10. Folkowe zacięcie Juliana Tulk-a w połączeniu z zimno-falowym brzmieniem zespołu The Poise Rite, wprawi w zachwyt niejednego fana tych gatunków. Premierę projektu "Miłosz Hated RockandRoll" przewidziano na 8 października 2011, podczas londyńskiego koncertu w HMV Forum.

Najbliższe koncerty:
25.06.2011 - Wianki / supporting Wyclef Jean - Kraków
05.07.2011 - Slot Art Festival - Lubiąż/k Wrocławia
06.07.2011 - Malta Festival / supporting Fleet Foxes i Portishead - Poznań
08.10.2011 - HMV Forum - Londyn

Zespół The Poise Rite, to rzeszowsko-brytyjska kapela, działająca nieprzerwanie od 1997 r., koncertująca i nagrywająca kolejne płyty. Ostatnia "Skąd ta cisza…?" ukazała się 1 grudnia 2010 r. i spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów oraz środowiska muzycznego. Recenzenci zaliczyli zespół do jednego z ciekawszych odkryć muzycznych, grających muzykę ciężką, zimno-falową, płynnie przechodzącą w indie-rockowe, a nawet lekko popowe klimaty.

Wśród licznych doświadczeń muzycznych The Poise Rite są koncerty, które zagrali w Anglii, Czechach, Niemczech, Litwie i Łotwie, a także wspólna mini-trasa z zespołem Myslovitz, czy występ z Pati Yang. Grali też na Glastonbury, Open’erze i OFF Festival.

Więcej informacji na: www.poiserite.com    

06.07.2011
Portishead / Fleet Foxes / The Poise Rite
Jezioro Malta / Poznań

Ceny biletów: 120 / 180 zł.