Przedpremierowy odsłuch płyty My Riot

Newsy
Przedpremierowy odsłuch płyty My Riot

We wtorek wieczorem, w siedzibie firmy muzycznej EMI w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie fanów z ekipą My Riot. Jak wcześniej zapowiadano 15-tka szczęśliwców z RiotCrew Fan Club odsłuchała cały materiał przygotowany przez zespół. Nie obyło się bez niespodzianek. Magazyn Gitarzysta też tam był.

Spotkanie w siedzibie EMI zaczęło się lekko po 18-nastej, kiedy zaproszeni fani z całej Polski dotarli już na miejsce. Nas przywitał z uśmiechem na ustach pełniący w My Riot rolę dyrektora kreatywnego Bartek illcat Bojarczuk i przedstawił plan spotkania. Szczęśliwcy zostali zaproszeni do przygotowanej sali gdzie najpierw odtworzona została animacja przygotowana przez Smashing-Studio zapowiadająca tytuł krążka, a następnie odczytany specjalny list od Glacy i Hakera.

Odsłuch "sweet_noise" rozpoczął się od pierwszego singla, utworu "Sen" i trwał ok. godziny. Szczegółów oczywiście nie możemy Wam jeszcze zdradzić, ale musimy przyznać, że to co usłyszeliśmy nieźle nas zaskoczyło.

Kiedy tylko dobiegł końca ostatni kawałek na salę zdecydowanym krokiem wkroczyli Glaca i Haker w charakterystycznych bandanach na twarzach. Uścisnęli każdemu dłoń, zamienili parę słów i... oddali się do dyspozycji fanów. Tych nie trzeba było długo namawiać do zadawania zespołowi My Riot pytań.

Glaca opowiedział 15 wybrańcom o genezie powstania jego nowego zespołu, który początkowo miał być tylko internetowym projektem z Hakerem. Ich współpraca zaczęła się układać się na tyle dobrze, że perspektywa My Riot jako regularnego bandu stała się rzeczywistością. "Panowie w bandanach" opowiedzieli o powstawaniu krążka od kuchni, zdradzili na jakim sprzęcie pracowali, z kim nagrywali oraz co jeszcze mają w planach. Glaca zapewnił, że powstanie na pewno jeszcze jeden, specjalny utwór, który "połączy wszystko w całość". Nie brakło również pytań o Sweet Noise (zwłaszcza w nawiązaniu do tytułu albumu) czy o obawy Glacy przed powrotem na polski rynek po dość długiej nieobecności.

Dowiedzieliśmy się również, że My Riot wystąpi na przyszłorocznej edycji Przystanku Woodstock.

Po długiej i ciekawej dyskusji uczestnicy odsłuchu dostali od ekipy My Riot zespołowe bandany i plakaty, każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Glacą i Hakerem w międzyczasie kontynuując dyskusje na wiele różnych tematów. Rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim, a spotkanie zostało zwieńczone grupowym zdjęciem z My Riot.

Przypominamy, że Magazyn Gitarzysta jest patronem zbliżającego się krążka grupy My Riot.

www.myriotband.com
.

(krn)