North Mississippi Duo zagra przed Plantem

Newsy
North Mississippi Duo zagra przed Plantem

2 sierpnia na warszawskim Torwarze jako support przed koncertem Roberta Planta wystąpi grupa North Mississippi Duo prezentujący muzykę z pogranicza blues rocka i southern rock. Bracia wydali w 2011 roku swój najnowszy album "Keys to the Kingdom".

Ojciec Luther’a i Cody’ego - Jim Dickinson - powtarzał synom: "Musicie grać muzykę wspólnie. Jesteście razem lepsi niż kiedykolwiek będziecie oddzielnie". Tak się złożyło, że gdy Jim zmarł, każdy z braci był związany z innym zespołem - Luther z The Black Crowes, a Cody z the Hill Country Revue. Wiosną 2010 roku North Mississippi Allstars zreformowało się i weszło do Zebra Ranch - rodzinnego studia nagraniowego, w którym bracia spędzali niezliczone godziny z ich ojcem - aby nagrać album, którzy pomoże im poradzić sobie ze stratą i który będzie hołdem na cześć ich ojca. Piosenki, które znajdują się na nowym albumie grupy zatytułowanym "Keys to the Kingdom" wypłynęły z dusz braci.

"Zgodnie z naszą tradycją rodzinną, spotkaliśmy się w naszym domowym studiu i nagrywaliśmy" - mówi Luther. "Keys to the Kingdom to zdecydowanie nasze najlepsze wspólne dzieło".

"Keys to the Kingdom" to cykl piosenek, które stanowią uroczystą pochwałę życia w obliczu śmierci oraz muzyczną interpretację ostatnich doświadczeń rodziny Dickinson i które napisane i nagrane były szczerze, szybko i surowo.

Robert Plant - legendarny zdobywca nagrody Grammy wyruszy w europejską trasę koncertową, która zaplanowana jest na lipiec i sierpień tego roku i rozpocznie się we Włoszech. Plant z towarzyszeniem Band of Joy wystąpi dla tysięcy zagorzałych fanów w Europie, promując wydany ostatnio album - "Band of Joy", który magazyn Rolling Stone określił jako "słodki, elegancki folk, który niezmiennie kołysze jak wrota szatana".

Album wyprodukowali Plant i Buddy Miller (także gitara i wokal), a występują na nim: Patty Griffin - wokal, Darrell Scott - multiinstrumentalista/wokal; Byron House - bas/wokal; Marco Giovino - perkusja/wokal.

Karierze Planta nieustająco towarzyszyły liczne niespodzianki, a album "Band of Joy" odzwierciedla  wiele różnorodnych wpływów i emocji i jest - jak dotychczas - z pewnością najbardziej eklektycznym albumem Planta.

Bilety na warszawski koncert dostępne są w sprzedaży na LiveNation.pl i w bileteriach.

Ceny biletów:

  • 220 zł - płyta tył
  • 220 zł - trybuny
  • 275 zł - płyta przód
  • 550 zł - płyta przód
  • 705 zł - VIP

Szczegóły dotyczące oferty VIP dostępne na LiveNation.pl.

źródło: inf. prasowe