Thanks Jimi Festival 2011 - start już jutro

Newsy
Thanks Jimi Festival 2011 - start już jutro

Przypominamy, że już jutro rozpoczyna się Thanks Jimi Festival 2011, impreza której nie może odpuścić żaden gitarzysta.

Już 29 kwietnia we wrocławskiej hali Orbita znane piosenki Jimiego Hendrixa zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach. Tak będzie wyglądać pierwszy dzień Thanks Jimi Festival 2011.

Gitarzysta, animator kultury, główny pomysłodawca akcji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu - Leszek Cichoński wraz z dyrygentem Jerzym Koskiem, przearanżowali dzieła Jimiego Hendrixa. Projekt "Hendrix Symfonicznie", zorganizowany wspólnie z muzykami Orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej to próba nowego spojrzenia na wiecznie żywe kompozycje mistrza. Najbardziej znane twory, jak "Foxy Lady", "Voodoo Child", czy "Hey Joe" w zupełnie nowym, wzbogaconym brzmieniu, można będzie usłyszeć podczas koncertu "Hendrix Symfonicznie" poprzedzającego coroczne bicie Gitarowego Rekordu Guinessa.W drugiej części koncertu w hali Orbita wystąpi gość specjalny festiwalu - Steve Hackett. Legendarny gitarzysta supergrupy Genesis z okresu najlepszego składu zespołu z Peterem Gabrielem, Phillem Collinsem, Tonym Banksem i Mike’m Rutherfordem. To w jego wykonaniu znamy najpopularniejsze akustyczne wykonanie utworów "Horizons" czy "Blood on the Rooftops" jak i spektakularne rockowe solówki w "Firth of Fifth" lub "Fountain of Salmacis".

Steve Hackett to wszechstronny gitarzysta i kompozytor, który inspirację czerpie z wszelkich gatunków muzycznych: od jazzu, po world music. W jego dyskografii, poza rockiem, znalazły się też interpretacje utworów klasycznych, czy aranżacje orkiestrowe.Dla uczestników Gitarowego rekordu Guinnessa w poprzednich latach organizatorzy przywidzieli znaczne zniżki na bilety.

Thanks Jimi Festival 2011
Hendrix Symfonicznie
Steve Hackett Acoustic Trio


29.04.2011
Wrocław, hala Orbita, ul. Wejherowska 34
godz.19.00

Ceny biletów:
80 zł - I miejsca,
60 zł - II miejsca,  
40 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety zniżkowe:
40 zł - I miejsca,
30 zł - II miejsca,  
20 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Uwaga: bilet zniżkowy ważny wyłącznie z Certyfikatem Uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa z ubiegłych latNatomiast dzień później, 30 kwietnia, odbędzie się próba bicia gitarowego rekordu Guinessa

Gitarowy Rekord Guinessa to cykliczna impreza, na którą corocznie tłumnie przybywają miłośnicy gitar z całej Europy. Bicie rekordu, to nie tylko powtarzana co roku próba podtrzymania, należącego do nas, najlepszego na świecie wyniku. Spotykamy się również po to, aby posłuchać muzyki w wykonaniu mistrzów gitary. Co roku, oprócz części rekordowej, pojawiają się na naszej scenie gwiazdy światowego formatu. I w tym roku nie zabraknie muzycznych atrakcji! 30 kwietnia to cały dzień poświęcony muzyce gitarowej, kilkanaście godzin koncertów, najlepsi artyści, wspaniali gitarzyści i świetna zabawa. Po wspólnym biciu rekordu od godziny 17.00 na Wyspie Słodowej rozpoczynamy część koncertową - Thanks Jimi Festival 2011 - dzień drugi.

Każdy kto zagra na Rynku otrzyma darmowy wstęp na koncert Thanks Jimi Festival 2011 - dzień drugi na Wyspie Słodowej. Zagrają tam: Al Di Meola, Neil Zaza, Ten Years After, Acid Drinkers!

Podjąć próbę pobicia z nami rekordu nie jest trudno, wystarczy już teraz nauczyć się grać Hey Joe (na www.heyjoe.pl znajduje się instruktaż). Zatem uczcie się chwytów, a jak już umiecie grać to uczcie innych, namawiajcie znajomych i licznie przybywajcie do Wrocławia! Niech 30 kwietnia Wrocław stanie się MIASTEM GITARY!

Gitarowy Rekord Guinessa
Rynek, godz. 10:00

Centrum dowodzenia w czasie bicia Rekordu Guinnessa, znajduje się na wrocławskim Rynku. Tam rozstawiona jest scena i stanowiska wolontariuszy, którzy pomagają uczestnikom wypełnić formularz zgłoszeniowy i udzielają wszelkich informacji. Rejestrację uczestników rozpoczynamy o godz.10.00, wtedy tez rozpoczynają się koncerty na Rynku.

Od godz 13.00 startują próby i warsztaty wspólnego grania, które prowadzi Leszek Cichoński. Rejestracja uczestników kończy się ok. godz. 15.45, potem  próba generalna i o 16.00 przystępujemy do oficjalnego bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Około  godz. 16.30 udamy się wspólnie na Wyspę Słodową. Od godz. 17.00 rozpoczynają się koncerty gwiazd. Podczas rejestracji otrzymacie opaski upoważniające do darmowego wstępu na koncert gwiazd na Wyspie Słodowej30.04.2011
Thanks Jimi Festival 2011 - dzień drugi
Wyspa Słodowa,

godz.17.00

Al Di Meola
Neil Zaza
Ten Years After
Acid Drinkers' Rock Guitar Guide


Ceny biletów:
30 zł (pierwsze 500 szt.),
40 zł (przedsprzedaż),
50 zł (w dniu koncertu)

Bilety ulgowe: 20 zł - dla studentów posiadaczy legitymacji ISIC

Bilety do nabycia w Bileterach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl


Festiwalowe atrakcje zakończy 1 maja koncert Wojtek Pilichowski Band w Klubie Muzycznym Łykend.

1.05.2011
Thanks Jimi Festival 2011
Wojtek Pilichowski Band


Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
godz.20.00

bilety: 10 zł
Dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2011 - wstęp wolny!

Magazyn Gitarzysta jest patronem imprezy.