Arcturus i Virus gwiazdami festiwalu Avant-Garde Night 2

Newsy
Arcturus i Virus gwiazdami festiwalu Avant-Garde Night 2

Norweskie zespoły Arcturus i Virus będą gwiazdami drugiej edycji Avant-Garde Night, która odbędzie się 10 listopada 2011 w katowickim Megaclubie. Skład uzupełnią norweski Angst Skvadron oraz śląskie zespoły Morowe, Eternal Deformity, Strommoussheld i krakowska Mord'A'Stigmata.

Dla Arcturus będzie to pierwszy i jedyny koncert w Europie po tegorocznej reaktywacji. Awangardowy zespół z Norwegii zwany także black metalową supergrupą został założony w 1987 r., początkowo znany pod nazwą Mortem. Jego założycielami są Steinar Sverd Johnsen i Jan Axel "Hellhammer" Blomberg. W 1990 roku zespół zmienił nazwę na Arcturus - od nazwy gwiazdy z gwiazdozbioru Wolarza. Zespół zawiesił jednak działalność w 2007, ale po czterech latach powrócił do aktywności koncertowej. Arcturus ma na koncie 4 płyty studyjne.

W Katowicach wystąpią w składzie:
Wokal: Simen Hestnaes.
Klawisze: Steinar Sverd Johnsen.
Gitara: Knut Magne Valle.
Bas: Hugh Mingay.
Perkusja: Hellhammer.

Virus to awangardowy zespół metalowy z Norwegii zalożony w 2000 roku prez Czrala i Esso jako kontynuacja VedBuens Ende. Ma na koncie trzy płyty długogrające, z których ostatnio genialna 'The Agent That Shapes The Desert" została na początku tego roku przez Duplicate Records i zbiera świetne recenzje. Zespół niedawno zadebiutował scenicznie grając w Londynie wspólny koncert z Ulverem. Występ można obejrzeć w serwisie Youtube.

Ostatni reprezentantem Norwegii w składzie będzie Angst Skvadron, zespół założony przez Nefasa, członka Urgehal w 2008 roku. Zespół ma na koncie dwa albumu długogrające, dwie EP-ki i split.

Pierwszym reprezentantem Polski będzie katowicki zespół Morowe, projekt Nihila, Hansa i Barona von B. Zespół ma na koncie jedną płytę "Piekło. Labirynty. Diabły" wydaną przez Witching Hours Productions. Będzie to pierwszy koncert zespołu w historii. Kolejnym reprezentantem śląska będzie Eternal Deformity, czyli pionierzy doom i awangardy w Polsce. Zespół planuje na jesień wydać kolejny czwarty już album, a drugi dla włoskiej elitarnej wytwórni Code666 Records. Ostatnim reprezentantem Śląska będzie powracający na scenę po latach niebytu Strommoussheld. Koncert otworzy krakowska Mord'A'Stigmata.

Bilety w cenie 120zł w przedsprzedaży i 150zł w dniu koncertu są już dostępne w sieci TicketPro.pl. Bilety kolekcjonerskie będą dostępne na początku maja.

Szczegóły koncertu:

10 listopada 2011
Arcturus / Virus / Angst Skvadron / Morowe / Eternal Deformity / Strommoussheld / Mord'A'Stigmata


Megaclub, Katowice, ul. Żelazna 9
otwarcie bram: 16:00
Bilety: 120/150
dostępne w TicketPro.pl: Empik / Saturn / Media Markt