In Flames w Century Media Records

Newsy
In Flames w Century Media Records

Najbliższy, dziesiąty studyjny album In Flames, będzie zarazem pierwszym, który zostanie wydany przez wytwórnię Century Media Records.

"Sounds Of A Playground Fading" ukaże się w następujących terminach:

Szwecja - 15 czerwca
Niemcy - 17 czerwca
Reszta Europy - 20 czerwca
Ameryka Północna - 21 czerwca

Pierwszy singiel (jedna z 13 kompozycji, które znajdą się na albumie) ujrzy światło dzienne na początku maja.

Według wokalisty, Andersa Fridena, nowa płyta będzie dużym wyzwaniem dla fanów zespołu:

"Mamy kilka kawałków, które odbiegają od rockowej formuły, jaką do tej pory wykorzystywaliśmy. Przykładowo, na krążku znajdzie się utwór "The Attic", w którego w refrenie wykorzystaliśmy akordeon zamiast partii śpiewu. Jeden z numerów rozpoczyna się kwestią mówioną i przypomina trochę rzeczy, które zrobili Depeche Mode. Ale oczywiście, nie zabraknie także szybkich i mocnych momentów, które są dla nas bardziej charakterystyczne. Nigdy nie uciekaliśmy od korzeni, ale jednocześnie chcieliśmy dać naszym słuchaczom" trochę innych wrażeń".

Muzyk odniósł się także do sytuacji, jaka miała miejsce w zeszłym roku, kiedy to skład, z powodu uzależnienia alkoholowego, musiał opuścić gitarzysta Jesper Strömblad:

"To naprawdę przykra sprawa. Mówimy tu o przyjacielu, którego znaliśmy naprawdę bardzo długo. To trochę jak wypalony związek, już nam się nie układało. On jest naprawdę świetnym człowiekiem. To smutne, że sprawy potoczyły się w ten sposób. Chciałbym żeby było inaczej".

Ostatnim studyjnym krążkiem In Flames jest jak do tej pory "A Sense Of Purpose" z 2008 roku.

(KK)