Paradise Lost "Over the Madness - A Diran Noub

Newsy
W najbliższy poniedziałek (26.11) ukaże się znakomity dokument Dirana Noubara o Paradise Lost zatytułowany "Over the Madness".
{IMG:paradiselostimg23112007.jpg}

Podwójne DVD - premiera już 26 listopada!
Już w najbliższy poniedziałek (26.11.) ukaże się znakomity dokument Dirana Noubara o Paradise Lost zatytułowany "Over the Madness". Podwójne DVD ukazuje zespół z zupełnie nowej strony, opowiadając jednocześnie o początkach i rozwoju gotyckiego metalu. Światowa premiera filmu "Over the Madness" odbyła się na Targach Filmowych festiwalu w Cannes, w maju 2007 roku. W 2008 roku Paradise Lost świętować będzie 20-lecie swojej działalności. Film Noubara udowadnia, że zespół w pełni zasługuje na miano jednej z najbardziej znaczących formacji swojego gatunku - to właśnie grupie Paradise Lost (nazwanej tak na cześć poematu epickiego Johna Miltona z 1667) oraz ich rodakom z zespołów Anathema i My Dying Bride przypisuje się stworzenie gotyckiego metalu.
Przez lata twórczych zmagań i muzycznych eksperymentów Paradise Lost konsekwentnie nagrywał szalenie sugestywne, bogate brzmieniowo płyty metalowe. W wielu krajach na świecie zespół cieszy się statusem kultowej grupy, a ich arcydzieła odniosły wielki sukces komercyjny sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy.

Dziś muzyką Paradise Lost inspiruje się większość grup grających metal gotycki i heavy metal. Ostatni album zespołu zatytułowany "In Requiem" podbił listy przebojów na wielu kontynentach (Niemcy #12, Wlk. Brytania #7, Finlandia #19, Francja #43, Szwecja #33, Grecja #6 itd). Noubarowi udało się stworzyć dogłębną analizę tematu, wokół którego rozwija się dokument "Over The Madness". Zbierając wypowiedzi samych członków zespołu i rejestrując wiele innych, ważnych dla fabuły zdarzeń, reżyser towarzyszy grupie w podróży z ich rodzimego Halifaxu w Wielkiej Brytanii na koncerty w Grecji i Meksyku, gdzie jej członkowie cieszą się sławą "bogów rocka". Na filmie zobaczyć można wypowiedzi wszystkich aktualnych i byłych członków zespołu, dzięki czemu jego historia pokazana jest w całości i z wielu punktów widzenia.

Obecny skład Paradise Lost:
Nick Holmes - wokal
Gregor Mackintosh - gitara prowadząca
Aaron Aedy - gitara rytmiczna
Steve Edmondson - bas
Jeff Singer - perkusja

Podwójne DVD Paradise Lost "Over the Madness - A Diran Noubar Film" - premiera już 26 listopada 2007!