Neil Zaza wkrótce w Polsce!

Newsy
Neil Zaza wkrótce w Polsce!

Neil Zaza wraca po trzech latach do Polski, by na pięciu koncertach promować swój najnowszy album "212".

Neil Zaza wystąpi w naszym kraju w Krakowie (29.04), Wrocławiu (30.04), Poznaniu (1.05), Warszawie (2.05) oraz Radzyniu Podlaskim (3.05).

Dyskografia Neila Zazy obejmuje 9 albumów studyjnych oraz 2 w wersji live. Ponadto Neil uczestniczył w wielu sesjach kompilacyjnych, nagrywał także dla innych twórców. Współpracował z takimi tuzami jak Joe Satriani, Steve Vai, Michael Anthony, czy Jordan Rudess. Zaza jest oficjalnym endorserem gitar firmy Carvin.

Wspomagać go będzie w Krakowie i Poznaniu legenda polskiego rocka, a zarazem jeden z najlepszych polskich gitarzystów - Wojciech Hoffmann (Turbo). Wojtek przedstawi swoje instrumentalne dokonania z jedynej solowej płyty "Drzewa" oraz nowe utwory, które znajdą się na najnowszym albumie.

Jako support warszawskiego koncertu wystąpi nie mniej utalentowany gitarzysta Tomasz Andrzejewski z zespołem.

29.04 Kraków (Klub Kwadrat), godz. 20:00
30.04 Wrocław (Rynek Starego Miasta - Thanks Jimi Festival godz. 14:00, Wyspa Słodowa godz. 17:00)  
1.05 Poznań (Klub Blue Note), godz. 20:00
2.05 Warszawa (Klub Mechanik), godz. 20:00
3.05 Radzyń Podlaski (ROKiR) w ramach V Warsztatów Gitarowych

Neil Zaza - Mistrz melodii

Jego sposób gry na gitarze przedefiniował nowoczesny styl gitarowego świata. Melodyjne kompozycje nie tylko zmieniły sposób gry wielu muzyków, ale także to, czego oczekuje od wirtuozów ich publiczność. "Zawsze mi chodziło o piosenkę", mówi Neil. "Pamiętam wszystkie dźwięki, które mnie poruszały, kiedy dorastałem i nie chodziło nigdy o gitarzystów grających 128-mki. Zawsze sedno stanowiła ta niewytłumaczalna więź, którą czułem kiedy zdzierałem moje płyty, nie mogąc się oderwać od poszczególnych kawałków. Właśnie to chcę dzisiaj osiągnąć moją muzyką. Zawsze chodzi o fajną piosenkę!"

Mistrzowskie wykonania Neila Zazy zbierają bardzo dobre recenzje ze wszystkich stron świata. Warto przypomnieć także jego ogniste aranżacje bożonarodzeniowych utworów połączone z muzyką poważną i klasycznymi utworami rockowymi. Stanowią one podstawę dorocznych koncertów pod nazwą "One Silent Night…" ("Pewnej Cichej Nocy…"). Podczas tych wykonań Neil, jego zespół oraz orkiestra symfoniczna z chórem nie tylko wykonują te utwory, ale totalnie je przedefiniowują.

Obecnie Neil Zaza wraz ze swoim najnowszym albumem "212" podniósł poprzeczkę dla twórców melodyjnego rocka jeszcze wyżej. Jego kombinacją technicznych umiejętności z melodyką stanowią piorunującą mieszankę i pokazują jak emocjonujące i ekspresyjne może być gitarowe granie.

Więcej o Artyście:

www.neilzaza.com

www.onesilentnight.net

www.myspace.com/neilzaza

http://www.youtube.com/user/melodikmusic

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/neilzazamusic