Vader - zmiany i nowe otwarcie

Newsy
Vader - zmiany i nowe otwarcie

Nowe otwarcie w Vader, czyli nowi muzycy, zmiany i najnowsze newsy.

Wspominaliśmy już o opuszczeniu Vader przez basistę Reyasha. Na oficjalnej stronie internetowej zespołu opublikowano oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Na początku roku Peter - lider zespołu, zdecydował o zmianach personalnych w zespole. Za 2-letnią współpracę podziękował Reyashowi, który niestety zawodził w ostatnim czasie na różnych płaszczyznach. Głównym powodem tego newsa był również fakt podania nieprawdziwej przyczyny opuszczenia zespołu. Oto wyjaśnienie Petera (gitara, wokal, lider zespołu):

"Witam WAS Vadermaniax !!!! Aby napisać tego - trochę przedwczesnego - "njusa" zdecydowałem się po oficjalnym stanowisku Reyash'a na Blabbermouth (przekazywanego następnie na polskich portalach). Tomkowi podziękowałem (to była moja decyzja) za ponad dwa lata wspólnego grania jeszcze w styczniu br. Do podjęcia takiej decyzji doprowadził On sam i nie było to z pewnością Jego "odejście z powodów osobistych". Reyash to świetny kumpel i kompan, ALE to nie wystarczy, by pozostać w zespole Vader. Najśmieszniejsze jest to, że moje oczekiwania czy wymagania nie są wcale tak wielkie, jak się to może wydawać po tych wszystkich personalnych zmianach ostatnich lat. Zespół zyskał renomę wśród WAS właśnie dzięki zachowaniu stylu, szczerości i jakości BEZ względu na tzw. opinię publiczną. Reyash wiedział, że gra do końca sezonu (promocji "Necropolis"), a to czy będzie grał z nami dalej zależy od tego jak się sprawdził w przeciągu tych dwóch lat. Próba wyjścia "z podniesioną głową", tym bardziej, że nie do końca szczera, jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. W każdym bądź razie, ja i wszyscy tworzący VADER Komando życzymy Reyashowi sukcesów, powodzenia i zadowolenia ze swojej pracy!!! Pamięta się tylko dobre chwile. Cieszy nas również fakt, że od dnia ukazania się oficjalnego "statement'u" Reyasha w internecie zgłosiło się do nas wielu basistów chętnych do natychmiastowej współpracy z zespołem. Co ciekawe większość spoza Polski... Decyzja o tym kto zastąpi Tomka podjęta został jednak już kilka tygodni temu. Do współpracy zaprosiliśmy Hal'a (Hermh, Dead Infection, Abused Majesty). Wspólnie na scenie będzie można nas zobaczyć w tym składzie już w kwietniu."

Drugą zmianą jest obsada perkusji. Z przyczyn rodzinnych Paweł zdecydował się na opuszczenie zespołu, jednak nagrywa z nami nowy album, jak również będzie wspomagał zespół na zakontraktowanych koncertach, festiwalach i trasach koncertowych w maju, czerwcu i lipcu. Jego naturalnym następcą został bardzo utalentowany 21-letni muzyk z Anglii - James Stewart grający w zespole Divine Chaos. James dołączy do Vader w okresie letnim, nie wiemy jeszcze dokładnie od którego koncertu.

"Wybór był na tyle naturalny, że znamy Jamesa ze wspólnej trasy z Vader, gdy jego zespół supportował nas na kilkunastu koncertach. James otrzymał od nas do odrobienia zadanie domowe, przygotował utwory, zaprezentował je na video i stał się nowym członkiem naszej ekipy! Jakie to proste, prawda? James jest bardzo młodym muzykiem, utalentowanym i zdyscyplinowanym. Należy do młodej fali muzyków - ambitnych i znakomitych technicznie, śledzących wszystkie nowinki techniczne. Jest jednocześnie bardzo sympatycznym młodym człowiekiem, pijącym herbatę z mlekiem (brrrr!) i głodnym sukcesów. Wierze w tego małolata!" (Mariusz Kmiołek - Massive Music Management)

Ponadto Vader zaprezentuje się na serii koncertów w ramach "Summer Campaign 2011", podczas których zagra kilka prestiżowych festiwali jak Hellfest, Summer Breeze, Festival Metal GDL, Death Fest Open Air, Vlamrock, Metal Hammer Festival, Carnage Tour ze Slayer i Megadeth czy Brutal Assault. Poza nimi kilka mniejszych letnich festiwali oraz kilkanaście koncertów klubowych. To dopiero pierwsza część kampanii, wkrótce zostanie ogłoszona lista koncertów sierpniowych obejmujących w większości Polskę. To ukłon ekipy Petera w stronę polskich fanów mieszkających w mniejszych miastach, i jednocześnie kontynuacja udanego ubiegłorocznego tournee "Głosy z Otchłani".

Na klubowych koncertach będzie towarzyszyć Vader brazylijskie komando Krisiun. Zespół zaprezentuje się w dniach 10.06-26.06. Poza nimi do trasy dołącza dwie grupy Resistance i Essence.

Więcej informacji o koncertach i planach kapeli będziemy podawać na bieżąco.

Żródło: www.vader.pl