Życie po śmierci według Iron Maiden

Newsy
Niecierpliwe oczekiwanie na premierę podwójnego DVD "Life After Death" dobiega końca!
{IMG:ironmaiden2_b.jpg}

Niecierpliwe oczekiwanie na premierę podwójnego DVD "Life After Death" dobiega końca! Legendarne nagrania z czterech pod rząd koncertów Iron Maiden z kalifornijskiej Long Beach Arena, z 1984 roku, ukażą się 4 lutego 2008 roku. W tym samym czasie Iron Maiden wyruszy w trasę koncertową zatytułowaną "Somewhere Back In Time World Tour", podczas której ujrzeć będzie można wiele elementów słynnego widowiska sprzed ponad dwudziestu lat.
Pierwszy dysk DVD "Life After Death" zawiera kompletne nagranie 90-minutowego koncertu - materiał pierwotnie został nakręcony na taśmie 35 mm, ale na DVD zobaczymy olśniewający wizualnie film znacznie przewyższający jakością typowe koncertówki z lat 80-tych. Na płycie zamieszczono dwie wersje dźwiękowe do wyboru - nagranie z koncertu specjalnie zmiksowane w 5.1 Surround Sound przez Kevina Shirley'a, producenta Maidenów od 1999 roku, oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w stereo, zrealizowaną przez Martina Bircha - producenta zespołu w latach 1981-1993. Materiał wydano na wideo w 1985 roku i od 20 lat pozostawał on praktycznie niedostępny.

Drugi krążek DVD zawierać będzie drugi odcinek dokumentu 'History of Iron Maiden', kontynuującego opowieść o Iron Maiden rozpoczętą na DVD "The Early Days", a także rzadkie, niepublikowane w całości materiały: Behind The Iron, Curtain, Rock In Rio '85, oraz 'Ello Texas, Łączny czas trwania wszystkich części przekracza trzy godziny. Oprócz tego na płytach znajdziemy również galerię zdjęć, teledyski, grafiki, listę koncertów, spisy utworów i inne dodatki, dzięki którym zestaw ten stanowi wyjątkowe i wyczerpujące wydawnictwo, które zadowoli wszystkich fanów grupy.

Menedżer zespołu Rod Smallwood mówi: "Oryginalny zapis koncertu Live After Death był od dawna niedostępny, więc dobrze, że wreszcie udało się nam za niego zabrać. Był to jeden z pierwszych koncertów, który został sfilmowany w całości na potrzeby rodzącego się wtedy rynku wideo. Płyta koncertowa nagrana innego wieczoru podczas trasy, stała się jednym z najbardziej znaczących nagrań na żywo w historii metalu, nie mówiąc o tym, iż sprzedała się w milionach egzemplarzy. Fani już od jakiegoś czasu błagali nas o reedycję tego materiału na DVD, ale chcieliśmy poczekać do momentu, w którym będziemy mogli stworzyć do niego oprawę w postaci trasy koncertowej oraz dodać kolejny odcinek serii opowiadającej o historii zespołu. Dołożyliśmy wszelkich starań, by na płyty trafiło wszystko z tego okresu, co tylko udało się zgromadzić!"

Szczegóły: {LINK:www.emimusic.pl}