Fingerstyle Feeling w Kaliszu

Newsy
Fingerstyle Feeling w Kaliszu

Już 2 kwietnia w kaliskim pubie BeKa odbędzie się impreza zatytułowana Fingerstyle Feeling.

Podczas tego całodniowego przedsięwzięcia odbędą się warsztaty, a także 4 koncerty. Ta Impreza to swoiste święto gitary akustycznej w Kaliszu - w całości poświęcona będzie technice fingerstyle'u. Na scenie pojawią się -  Piotr Krępeć, Piotr Słapa, Michał Szczęsny oraz Dominik Plebanek.

Warsztaty, które potrwają około trzech godzin, poprowadzą Piotr Słapa oraz Piotr Krępeć. Ich uczestnicy będą mogli poznać tajniki fingerstyle'u pozwalające im stawiać pierwsze kroki lub doskonalić swoją technikę gry na gitarze akustycznej. Warsztaty jak i sam koncert odbędą się w pubie BeKa. Podczas wieczornych koncertów wystąpi 4 muzyków, który posługują się tą właśnie techniką.

Pierwszym z nich będzie Dominik Plebanek, rodowity Krakowianin, mający już na swoim koncie niemałe sukcesy m.in Grand Prix konkursu Acoustic Guitar Battle na festiwalu fingesrtyle'owym Acoustic Guitar Show w Słupsku, zwycięstwo na II płockich konfrontacjach gitarowych, Turnieju Akustycznej Muzyki, a także II miejsce w konkursie na T.Burton Festival, który odbył się w poznańskim Blue Note.

Piotr Krępeć to gitarzysta akustyczny ujęty w ramy konwencji fingerstyle. Jakkolwiek jednak nie patrząc twórczość muzyka wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom.  Związany jest z Wydawnictwem International Music Press. Laureat dwóch nagród Festiwalu FAMA 2008.

Kolejnym z gitarzystów, który wystąpi na Fingerstyle Feeling jest Michał Szczęsny - inicjator imprezy. Michał zagra koncert podczas, którego w kilku utworach towarzyszyć będą mu goście specjalni. Mieszkający od kilku lat w Kaliszu muzyk zdobył wyróżnienie w konkursie Acoustic Guitar Battle dzięki czemu wystąpił na deskach Teatru Rondo w Słupsku w ramach odbywającego się tam już wcześniej wspomnianego Acoustic Guitar Show, którego gwiazdą był pochodzący z Włoch Daniele Bazzani, - odkrycie samego Tommy'ego Emmanuella - legenda fingerstyle na świecie. Poza wyróżnieniem na festiwalu w Słupsku Michał Szczęsny zdobył Grand Prix konkursu na T.Burton Festival. Dzięki tym sukcesom Michał Szczęsny został endorserem gitar marki Furch.

Piotr Słapa jest pionierem muzyki fingerstyle w Polsce. Swoje umiejętności doskonalił w światowej stolicy muzyki country - Nashville w USA. W 2007 uczestniczył w legendarnym festiwalu gitary fingerstyle 'Chet Atkins Appreciation Society'. W 2010 został zaproszony na scenę jako gość samego Tommy'ego Emmanuela na 13. Wrocławskim Festiwalu Gitarowym 2010. Zdobywca nagrody specjalnej równoważnej z I miejscem w najbardziej prestiżowym konkursie gitarowym w Polsce - "Guitar City". Po raz pierwszy w historii festiwalu i konkursu pierwszą nagrodę otrzymał solista. Od marca 2008 roku wykładowca gitary akustycznej w branżowym magazynie gitarowym "Gitarzysta". Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu gitary akustycznej Acoustic Guitar Show oraz konkursu Acoustic Guitar Battle. Twórca największego polskiego portalu gitarzystów akustycznych - fingerstyle.pl . Występował oraz prowadził warsztaty na większości liczących się festiwali gitarowych i muzycznych w Polsce (m.in. Summer Guitar Festiwal w Krzyżowej, Ogólnopolskie Dni Artystyczne z Gitarą, Bass Days, Guitar City, Jazzlot w Ostrzeszowie, Re:wizje, Letnie Warsztaty Gitarowe w Muzycznej Owczarni, Jesienny Przeciąg Gitarowy, Targi Music Media).

W tym wyjątkowym przedsięwzięciu może wziąć udział każdy. Bilety na warsztaty kosztują 30 złotych, wejściówki na koncerty są o połowę tańsze. W cenie 40 złotych można też nabyć karnet na całą imprezę.

Zapraszamy!