MEGADETH na Metalmanii 2008

Newsy
Gwiazdą przyszłorocznej edycji festiwalu Metalmania będzie legendarna amerykańska formacja - Megadeth.
{IMG:megadeath_b.jpg}

Gwiazdą przyszłorocznej edycji festiwalu Metalmania będzie legendarna amerykańska formacja - Megadeth.
Jest to grupa, której przedstawiac nie trzeba - wielkorotnie uznawana była za nr 1 trashu, w listopadowym "Gitarzyście" obok Metallici, Antraxu i Slayera stanęła na podium Wielkiej Czwórki Trash Metalu, a w środku numeru znaleźć można transkrypcję jednego z najlepszych utworów - Tornado of Souls...

Formacja powstała w 1983 roku z inicjatywy Dave'a Mustaine'a oraz basisty Davida Ellefsona. Stałą pozycję w panteonie wielkiej thrash metalowej czwórki, obok Metalliki, Anthrax i Slayer, grupa zapewniła sobie dzięki takim albumom jak "Peace Sells..But Who's Buying?!" (1986) oraz "Rust In Peace" (1990) i "Countdown To Extinction" (1992). Grupa ta ma już na swoim koncie ponad 20 mln sprzedanych płyt i od lat jest w doskonałej formie, o czym świadczyć może najnowszy krążek formacji – "United Abominations", który na rynku ukazał się w maju tego roku.
Megadeth tradycyjnie daleko jest do politycznej poprawności, do takich kontrowersyjnych utworów komentujących pozycję Stanów Zjednoczonych w świecie zaliczyć można wiele mówiący tytuł "Washington Is Next!" czy "Amerikhastan". Jednak przede wszystkim zawarto na krążku takie kompozycje jak np "Sleepwalker" czy "Gears Of War" (wykorzystany również w grze komputerowej), które są nagrane w najlepszym klasycznym stylu Megadeth. Płytę promował singiel "A'Tout le Monde", który pierwotnie znalazł się na krążku wydanym w 1994 roku - "Youthanasia", a tutaj Mustaine nagrał go w nowej wersji, z gościnnym udziałem Cristiny Scabbi z Lacuna Coil.

Przypomnijmy, że XXII edycja festiwalu Metalmania odbędzie się 8 marca, tradycyjnie już w katowickim Spodku.

Oficjalne strony:
festiwalu - {LINK:www.metalmind.com.pl/metalmania}
zespołu - {LINK:www.megadeth.com}