Marcia Ball - premiera nowego albumu

Newsy
Marcia Ball - premiera nowego albumu

Na 29 marca wyznaczono premierę "Roadside Attractions" - najnowszej płyty Marcii Ball.

Marcia Ball to amerykańska pianistka i wokalistka bluesowa. Artystka urodzona w Teksasie i dorastająca w Luizjanie jest czołową przedstawicielką nowoorleańskiego R&B. W swojej twórczości łączy elementy zydeco, bluesa luizjańskiego, swamp bluesa czy boogie woogie. Jej muzyczna kariera trwa już ponad czterdzieści lat, a "Roadside Attractions" to jej piętnasta solowa produkcja i jednocześnie piąty album, który ukaże się nakładem Alligator Records.

Trzy spośród czterech ostatnich płyt Ball zostało nominowanych do nagrody Grammy. Od 2001 roku wokalistka siedmiokrotnie otrzymywała Blues Music Awards. Jej pozostałe wyróżnienia to m.in. nagroda Pinetop Perkins Piano Player Of The Year (2009), "Female Blues Artist Of The Year" i "Most Outstanding Musician - Piano" (nagrody czytelników magazynu Living Blues). W 2010 r. została wprowadzona do Gulf Coast Music Hall of Fame.

"Roadside Attractions" został zarejestrowany w Austin i Nashville, a producentem materiału był Gary Nicholson. Po raz pierwszy w swej długiej karierze Marcia Ball jest autorką lub współautorką wszystkich kompozycji, które znajdą się na albumie.

Tracklista "Roadside Attractions":

1) That's How It Goes
2) Roadside Attractions
3) Between Here And Kingdom Come
4) We Fell Hard
5) Look Before You Leap
6) I Heard It All
7) Believing In Love
8) This Used To Be Paradise
9) Everybody's Looking For The Same Thing
10) Sugar Boogie
11) Mule Headed Man
12) The Party's Still Going On

Płyta ukaże się 29 marca 2011 nakładem Alligator Records.