Eddie Turner na 45 edycji Warsaw Blues Night

Newsy
Eddie Turner na 45 edycji Warsaw Blues Night

27 marca br. w ramach 45 edycji Warsaw Blues Night wystąpi Eddie “Devil Boy" Turner ze swoim zespołem.

Fani bluesa uczestniczący w koncertach Warsaw Blues Night zdążyli już przyzwyczaić się do światowego poziomu gwiazd tej imprezy. Nie inaczej będzie w przypadku koncertu inaugurującego ósmy rok istnienia WBN.

27 marca o godzinie 19.00, w klubie Hybrydy, na 45. edycji Warsaw Blues Night wystąpi artysta zaliczany do ścisłej światowej czołówki gitarzystów bluesowych XXI w. - Eddie “Devil Boy" Turner ze swoim zespołem. Będzie to jedyny koncert tego artysty w Polsce. Muzyka Turnera to unikalny mix dźwięków bluesa, jazzu i rocka psychodelicznego, a jej brzmienie określane jest przez krytyków jako "niecodzienne", "polirytmiczne" i "przeszywające".

Ten "nieziemski" wymiar jego muzyki pochodzi z czasów, gdy tworzył brzmienie zespołu Otisa Taylora, wnosząc weń coś, co magazyn Guitar Player nazwał "gitarową nutą nie z tego świata, dodającą muzyce Taylora kosmicznego nastroju". Wtedy otrzymał przydomek "Devil Boy" - diabelski chłopiec. Razem z Taylorem Eddie nagrał pięć łamiących stereotypy płyt, a także koncertował w całych Stanach Zjednoczonych i Europie.

Dziś Eddie Turner to solowy artysta, mający na koncie 3 albumy nagrane dla renomowanej wytwórni Northern Blues. Jego debiutancki album "Rise" doczekał się nominacji do prestiżowej nagrody Blues Music Award w kategorii Najciekawszy Debiut Roku.

W Hybrydach zespół wystąpi w składzie:

Eddie Turner - gitara, wokal
Andrew Irvine - gitara basowa
Robert Baught - perkusja

Przed gwiazdami z USA na scenie Hybryd usłyszymy znakomity polski duet Przytuła i Kruk. Ci młodzi artyści w ostatnich latach zjednali sobie fanów bluesa w całym kraju ekspresyjnymi wykonaniami standardów bluesowych w wersji akustycznej. W lutym b.r. będą reprezentować Polskę na International Blues Challenge w Memphis.

27 marca 2011
45. Warsaw Blues Night
Eddie “Devil Boy" Turner Trio, Przytuła i Kruk
Hybrydy, ul.Złota 7/9, Warszawa
godz. 19:00

Ceny biletów:

30 zł (przedsprzedaż)
40 zł (w dniu koncertu)
25 zł (studenci i uczniowie)

więcej informacji: www.blues.waw.plCykl koncertów Warsaw Blues Night został zainicjowany w 2003 roku przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe. Od samego początku jest to inicjatywa non-profit z założeniem nadrzędnego celu, jakim jest promocja muzyki bluesowej poprzez prezentację najlepszych i najciekawszych artystów polskiej sceny, a także gwiazd światowego bluesa odwiedzających Polskę. Prezentując różnorodność stylów w muzyce bluesowej, koncerty pełnią rolę edukacyjną, dlatego też udział młodzieży studenckiej jest jednym z priorytetów organizatorów.

W sześcioletniej historii na 44 edycjach Warsaw Blues Night zaprezentowało się ponad 50 wykonawców, w tym czołówka polskiego bluesa, m.in.: Nocna Zmiana Bluesa, JJ Band, Blues Flowers, Gang Olsena, Jan ‘Kyks’ Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa, Szulerzy, Bluesmobile, a także światowe gwiazdy bluesa: Jason Ricci, Dave Specter, John Primer, Omar and The Howlers, Wanda Johnson, The Holmes Brothers, Michael Hill, Walter Trout, Phil Guy, Studebaker John, Frank Morey czy Duke Robillard.

Impreza ma charakter klubowy. Gościła w kilku warszawskich klubach, m.in. w Traffic Clubie i Proximie. Od roku 2008 koncerty odbywają się w klubie Hybrydy. Obecnie jest to jedyna tego typu cykliczna impreza w stolicy.