Decapitated - wieści ze studia

Newsy
Decapitated - wieści ze studia

Nasi rodzimi techniczni death metalowcy z Decapitated właśnie weszli do studia Radia Gdańsk i rozpoczęli nagrywanie następcy wydanego w 2006 roku albumu "Organic Hallucinosis".

Nowy krążek zostanie wyprodukowany przez gitarzystę i założyciela grupy Wacława "Vogga" Kiełtykę i inżyniera dźwięku Arkadiusza Malczewskiego. Partie bębnów zostaną nagrane pod czujnym okiem Daniela Bergstranda (Behemoth, Meshuggah, Dimmu Borgir), który ponadto zajmie się także miksem całości.

Najnowsze poczynania formacji tak komentuje Vogg:

"Właśnie zaczęliśmy sesję nagraniową nowego albumu w doskonale wyposażonym studio Radia Gdańsk. Cały czas są z nami Arek Malczewski i Daniel Bergstrand, który pomógł nam na początku ustawić brzmienie bębnów. Wszystko jak na razie idzie zgodnie z planem. W tej chwili nasz perkusista Kerim Lechner kończy rejestrować drugi kawałek. Muszę przyznać, że brzmi to naprawdę obiecująco. Nagrywamy żywe bębny, nie używamy triggerów, sampli, żadnego plastiku. Album będzie składał się z ośmiu utworów, całość powinna zamknąć się w 40 minutach. Można powiedzieć, że pracujemy w old-schoolowym stylu - żywe bębny i bez dublowania gitar, na jednej stronie będzie tylko jedna gitara".

Perkusista grupy Kerim "Krimh" Lechner:

"Kiedy słucham naszych nowych utworów, nie mam wątpliwości, że album będzie naprawdę mocny. Nieco odmienny od wcześniejszych, ale czuję się spokojny o ostateczny rezultat. Nagrywanie z Decapitated, szczególnie po tak długiej przerwie, jest dla mnie naprawdę wielką rzeczą. Po tych wszystkich koncertach, które zagraliśmy razem to dla nas nowe wyzwanie. Nie jest to łatwe, ale ja uwielbiam wyzwania".

Nowy krążek Decapitated zostanie wydany nakładem Nuclear Blast.

Obecny skład zespołu przedstawia się następująco:

  • Wacław "Vogg" Kiełtyka - gitary
  • Kerim "Krimh" Lechner - perkusja
  • Rafał Piotrowski - wokal
  • Filip "Heinrich" Hałucha - bas

(KK)