Blindead - szczegóły marcowej trasy

Newsy
Blindead - szczegóły marcowej trasy

11 marca rozpocznie się druga część trasy Affliction Tour, promującej ostatnią płytę Blindead.

Tak wygląda szczegółowa rozpiska trasy:

11.03 - Warszawa, Progresja (+ At the Soundawn, HRV, Obscure Sphinx, Vidian)
Ceny biletów: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)

12.03 - Kraków, Kwadrat 'Rock Metal Fest'
Ceny biletów: 60 zł (przedsprzedaż), 70 zł (w dniu koncertu)

13.03 - Rzeszów, Od Zmierzchu Do Świtu (+ At the Soundawn, Obscure Sphinx, Vidian)
Ceny biletów: 20 zł - dostępne tylko w dniu koncertu

25.03 - Wrocław, Firlej (+ Forge of Clouds, HRV, Obscure Sphinx, Vidian)
Ceny biletów: 25 zł - dostępne tylko w dniu koncertu

26.03 - Poznań, Blue Note (+ Obscure Sphinx, HRV, In Twilight's Embrace, Vidian)
Ceny biletów: 22 zł (przedsprzedaż), 27 zł (w dniu koncertu)

27.03 - Gdynia, Ucho (+ Obscure Sphinx),
więcej informacji wkrótce...

Blindead

Blindead ma wszelkie predyspozycje, żeby już niebawem stać się jednym z głównych towarów eksportowym naszego kraju. Na ostatnim krążku kapeli słuchacz znajdzie jeszcze więcej niepokoju, przestrzeni, niesamowitych melodii. Blindead to propozycja dla tych, dla których liczy się muzyczna oryginalność, twórcza pomysłowość i instrumentalny kunszt. Koncerty promujące "Affliction XXIX II MXMVI" to wydarzenia wyjątkowe. Zespół wykonuje album w całości, a dodatkową atrakcją jest poruszający film, autorstwa Romana Przylipiaka, który został przygotowany specjalnie na potrzeby tej trasy koncertowej.

Wywiad z Blindead możecie przeczytać TUTAJ

At The Soundawn

Gościem specjalnym podczas koncertów w Warszawie i Rzeszowie będzie At The Soundawn z Włoch. Styl muzyczny zespołu można określić jako hybrydę energii i zadziorności muzyki hard-core, z elementami post rockowymi. W Polsce występowali min. na Asymmetry Festival.

Forge of Clouds

Forge of Clouds to zespół z aglomeracji śląskiej, poruszający się w stylistyce post-metalowej i rozciągający to pojęcie w różne kierunki. W ich muzyce odnajdziemy zarówno brudny, depresyjny ciężar, jak i spokojniejsze, melancholijne fragmenty, a to wszystko okraszone trzema rodzajami wokalu. Na początku roku kapela udostępniła debiutancki album do darmowego pobrania z internetu: www.forgeofclouds.bandcamp.com

Wywiad z Forge of Clouds możecie przeczytać TUTAJ

HRV

Projekt powstał w 2005 roku. Jego twórcą jest Bartosz Hervy, który wcześniej prowadził elektroindustrialny NoSignalDetected, jest współautorem multimedialnego projektu Rumours About Angels, był także członkiem grupy Agonised by Love. Od 2008 roku Hervy jest odpowiedzialny za elektronikę w zespole Blindead. Płyta "Anaesthesia" to muzyczna podróż przez niepokojące, długie, wciągające utwory, czerpiące z takich styli jak IDM, trance, goa, tribal, downtempo, industrial czy ambient. Całość materiału inspirowana jest dźwiękami miasta, które, przez nadmiar wrażeń, podobnie "znieczula" swoich mieszkańców. Pompujące, bitowe, klubowe numery przeplatane są ambientowymi plamami. To płyta angażująca i, paradoksalnie, zmuszająca do odczuwania. W składzie koncertowym HRV znajdziemy Łukasza Kumańskiego, perkusistę zespołu Proghma-C.

Obscure Sphinx

Obscure Sphinx to projekt założony w 2008 roku w jednym celu: zaprowadzić słuchacza na skraj przepaści szaleństwa, opowiedzieć mu o tym i bezpiecznie sprowadzić do domu. Ich koncerty to misteria mroku, niewyjaśnionych lęków i wykrzyczanych, wcześniej tłumionych, emocji. Tworzą muzykę oscylującą między post i doom metalem, nie boją się jednak czerpać inspiracji z innych gatunków. Nieustannie flirtując z konwencjami, łączą przestrzenne brzmienia i elektroniczne sample z miażdżącą rytmiką 8-strunowej gitary i 6-strunowego basu.

Wywiad z Obscure Sphinx możecie przeczytać TUTAJ

Vidian

Vidian w swojej muzyce łączy wgniatający w ziemię ciężar, depresyjne melodie oraz energię porównywalną z bombą "Little Boy". Aktualnie grupa skończyła rejestrację debiutanckiego albumu "Irrelevant Nonsense Machine Element". Znakiem rozpoznawczym Vidian są żywiołowe koncerty. Muzyczna gratka dla fanów Neurosis na amfie i znerwicowanej Gojiry!

In Twilight's Embrace

In Twilight's Embrace powracają w odnowionym składzie, i z na nowo zdefiniowanymi celami. Ich drugi długogrającym album "Slaves to Martyrdom" to kombinacja potężnych deathmetalowych riffów, zapadających w pamięć melodii i nieustępliwych rytmów. Hołdując swym odwiecznym muzycznym autorytetom - wśród nich At the Gates, Heaven Shall Burn i Amon Amarth - kwintet nie stroni również od wycieczek w bardziej progresywne rejony, co przekłada się na uderzający charakter materiału.

Magazyn Gitarzysta jest patronem trasy

Zapraszamy