Wieści z obozu Antigamy

Newsy
Wieści z obozu Antigamy

Antigama podzieliła się newsami dotyczącymi nowej muzyki, 10-lecia istnienia kapeli oraz Gębofonu 2011.

Po ciszy spowodowanej tworzeniem nowego materiału, uzupełnieniem składu i innymi pozamuzycznymi sprawami, zespół wszedł w styczniu do studia by zarejestrować kilka premierowych kompozycji. Nagrania zrealizowane w warszawskim "Progresja Studio" pod okiem Pawła Grabowskiego wyprodukował Szymon Czech. Wkrótce ukażą się one na splicie CD z włoskim Psychofagist. Fragmenty nowej muzyki będą już niedługo dostępne na oficjalnych stronach zespołu. Oprócz kompozycji przeznaczonych na split CD, Antigama ma już gotowy materiał na kolejną pełnowymiarową płytę, której nagrywanie planowane jest wiosną 2011 roku. Nowy, jeszcze nie nazwany album będzie zróżnicowany bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Realizatorem i producentem nagrań będzie Szymon Czech.

10-lecie Antigamy

W tym roku przypada 10-lecie działalności zespołu. W związku z tym planowany jest specjalny jubileuszowy koncert z zaproszonymi gośćmi, który odbędzie się w klubie Progresja pod koniec 2011 roku. Więcej informacji na temat imprezy już niebawem. Planowana jest również przekrojowa kompilacja CD dokumentująca 10 letnią podróż Antigamy, zawierająca niepublikowany materiał, utwory w wersjach live, remiksy, covery. W związku z promocją nowych wydawnictw zespół planuje też zagranie kilku koncertów w kraju i za granicą.

Gębofon 2011

W międzyczasie wokalista zespołu Łukasz Myszkowski, wystąpi na tegorocznej edycji "Gębofon 2011". Gębofon to cykl Spotkań Wokalnych poświęcony fenomenowi ludzkiego głosu w jego najbardziej niekonwencjonalnych, zadziwiających odcieniach, od bitboksu po ekstrema "sztuki krzyku", od muzyki rozrywkowej po nisze awangardy. Składają się na niego koncerty wokalnych artystów; warsztaty, zajęcia i spotkania dla wokalistów, muzyków posługujących się głosem, aktorów, slamerów, poetów. W specjalnym występie Łukasz wspomagany przez Sebastiana (gitara) będzie prezentował swoje techniki wokalne ubarwione elektronicznymi pejzażami. Występ połączony z warsztatami odbędzie się w dniach 19 i 20 lutego w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi.

Gębofon 8 - koncert

sobota, 19 lutego 2011, godz. 19:00
Wykonawcy: Łukasz Myszkowski, Sebastian Rokicki
Ceny biletów: 20,00 zł (normalny), 10,00 zł (ulgowy)

Gębofon 8 - warsztaty

niedziela, 20 lutego 2011, godz. 11:00
Prowadzenie: Łukasz Myszkowski
Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Informacje w sprawie warsztatów i zapisów:

filharmonia@filharmonia.lodz.pl
www.antigama.net
www.myspace.com/antigama
www.lastfm/music/antigama
http://www.facebook.com/antigama
http://twitter.com/antigama