Vader rozpoczyna przygotowania do nowej płyty

Newsy
Vader rozpoczyna przygotowania do nowej płyty

Już marcu Vader wejdzie do studia, żeby zarejestrować nowy studyjny album zatytułowany "Welcome To The Morbid Reich".

Nagrania ponownie odbędą się w Hertz Studio, w dniach 15 marca do 10 kwietnia 2011. Miksy i mastering w maju 2011. Zespół planuje nagrać 10-11 utworów plus 2 bonusy na wersje specjalne płyty. Jak zwykle, cały proces twórczy będzie można obejrzeć w specjalnych studio raportach, które Vader umieści na swojej stronie. Wraz z nowym albumem, przyjdzie czas na nowa sesję zdjęciową i nowy video clip. kapela otrzymała już kilka propozycji współpracy, na ostateczne decyzje przyjdzie czas pod koniec marca.

Jak powiedział Peter: "Od dłuższego czasu rozmyślam nad nowymi utworami, konceptem płyty i coraz więcej spraw powoli się krystalizuje. Chciałbym przede wszystkim, aby w procesie twórczym uczestniczył Spider (Marek Pająk - gitarzysta), jak również chciałbym nieco nawiązać do starych czasów nową grafiką na płycie. Jestem po spotkaniu ze Zbyszkiem Bielakiem, bardzo zdolnym artystą, który wykona dla nas projekt nowej płyty, jak również merchandise i elementy sceniczne. Zbyszek znany jest ze współpracy z takimi zespołami jak Watain, Absu, Behemoth... Na nowej płycie skupimy się przede wszystkim nad atmosferą Morbid Reich i spróbujemy połączyć ją z brutalnymi riffami oraz tempem utworów znanym z poprzednich płyt. Szykujemy również niespodziankę dla oddanych fanów, powrócimy do starego oryginalnego logo zespołu."

Robocze tytuły kilku utworów to "Lords of Thorns", "I Am Who Feast Upon Your Souls", "Only Hell Knows", "Return to the Morbid Reich", "I Had A Dream".

1-2 nowe utwory będzie można usłyszeć już podczas wakacji na letnich festiwalach i koncertach. Kolejny Blitzkrieg rozpocznie się tym razem nieco później, być może w październiku, a Vader zagra zupełnie nowy set koncertowy.

Żródło: www.vader.pl