Nowe wydawnictwo DVD od Against Gravity

Newsy
Nowe wydawnictwo DVD od Against Gravity

Against Gravity zapowiada nową premierę na DVD. "Będzie Głośno" to film nagrodzonego Oscarem Davida Guggenheima, przedstawiający osobiste, opowiedziane własnymi słowami historie trzech pokoleń wirtuozów gitary elektrycznej: Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin), Jacka White'a (The White Stripes) i The Edge'a (U2).

"Będzie Głośno" ukazuje, jak każdy z nich wypracował swoje wyjątkowe brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach, gitarach-odkryciach i gitarach-wynalazkach. Film, skupiając się na muzycznym buncie artystów, podąża za nimi do ważnych dla nich miejsc i prowokuje do wyjątkowej dyskusji nad tym, jak i dlaczego tworzą.

Obraz koncentruje się na dniu, w którym Jimmy Page, Jack White i The Edge spotkali się po raz pierwszy i zasiedli, by podzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem. Opowieściom każdego z gitarzystów o ich własnym muzycznym buncie towarzyszy rock'n'rollowa sesja. Na pustej scenie muzycy zbierają się, podkręcają wzmacniacze i grają. Opowiadają o swoich inspiracjach, wymieniają się historiami i uczą się nawzajem piosenek. W czasie spotkania, na żywo rozbrzmiewa dwugryfowa gitara Jimmy'ego Page'a, zestaw nożnych efektów The Edge'a i nowy mikrofon Jacka White'a, specjalnie wbudowany w jego gitarę.

Muzycznej podróży towarzyszy też wizualny rozmach. Zobaczymy kamienne mury Headley Grange, gdzie powstał utwór "Stairway to Heaven", odwiedzimy niesamowitą farmę w Tennessee, gdzie Jack White skomponuje na oczach widzów piosenkę, a w skąpo oświetlonym dublińskim studio podsłuchamy The Edge'a zgrywającego ścieżki gitary do nowego singla U2. Obrazy te, podobnie jak opowieści, pozostaną w pamięci jeszcze długo po tym jak wybrzmią elektryczne akordy...

DVD można nabyć na stronach againstgravity.pl/sklep, empik.com oraz w salonach sieci empik.

"Będzie Głośno" wchodzi również w skład wydanego niedawno przez Against Gravity wyjątkowego zestawu "Oblicza Rocka". To zbiór trzech filmów dokumentalnych pokazywanych i nagrodzonych na festiwalu Planete Doc Review:

"Będzie głośno!"
reż. Davis Guggenheim, USA 2008, 97 min
"Full metalowa wiocha"
reż. Cho Sung-hyung, Niemcy 2006, 90 min
"Patti Smith sen życia"
reż. Steven Sebring, USA 2008, 109 min