Nowości z obozu Cavalera Conspiracy

Newsy
Nowości z obozu Cavalera Conspiracy

Projekt braci Cavalera - Maxa i Igora znów nabiera tempa. Formacja ujawniła nazwę i tracklistę nadchodzącego albumu, który ukaże się w przyszłym roku.

Premiera krążka o nazwie "Blunt Force Trauma" zapowiadana jest na marzec 2011. Wydawnictwo ukaże się pod banderą Roadrunner Records. Współproducentem albumu jest po raz kolejny Logan Mader (były gitarzysta Machine Head i Soulfly).

Tracklista krążka przedstawia się następująco:

01. Warlord

02. Torture

03. Lynch Mob

04. Killing Inside

05. Thrasher

06. I Speak Hate

07. Target

08. Genghis Khan

09. Burn Waco

10. Rasputin

11. Blunt Force Trauma

Max Cavalera, zapytany w jednym z wywiadów o prace nad nowym albumem odpowiedział, że album praktycznie jest już gotowy: "Tak, właśnie wracam ze studia i wszystko jest już gotowe. Nagraliśmy w sumie 15 kawałków, początkowo miało się na nim znaleźć 13 numerów. Ponadto na potrzeby krążka nagraliśmy też cover Black Sabbath "Electric Funeral", który ukaże się na kompilacji Metal Hammera w Europie, a także cover Black Flag "Six Pack". Swoje trzy grosze do albumu odłożył także Roger Miret z Agnostic Front, który śpiewa w kawałku "Lynch Mob". Jestem naprawdę dumny z tej współpracy, Roger przyleciał specjalnie do Los Angeles by nagrać wokale do tego numeru. Agnostic Front to dla mnie ojcowie chrzestni nowojorskiej sceny hardcore, więc dla mnie to było tak jakby nagrywać z legendą. Cały album jest bardzo intensywny, co czyni nasze pierwsze wydawnictwo bardzo popowym w porównaniu do najnowszego krążka. Jeśli zaś chodzi o pisanie materiału na płytę, robiliśmy tak, że ja napisałem pierwsze cztery kawałki i wysłałem do Igora do Brazylii w formie CD, tak by mógł się z nimi zapoznać zanim znajdziemy się w studio. Później resztę zrobiliśmy już razem na miejscu. Gdy się spotkaliśmy, przedstawiłem Igorowi moją wizję albumu. Chciałem żeby niektóre numery nie przekraczały minuty i trzydziestu sekund i żeby były bardzo intensywne. Pomysł został podchwycony i pisanie materiału szło naprawdę szybko. Codziennie powstawał praktycznie nowy kawałek. Ludziom powinno się spodobać to co usłyszą".

Obecnie skład Cavalera Conspiracy uzupełniają gitarzysta Marc Pizzo (Soulfly, ex-Ill Nino), a także basista Johnny Chow.

(KK)