Rusza RockAUTOSTRADA 2007

Newsy
Już 2 września br. w Proszówkach rozpoczną się festiwalowe zmagania 12 zakwalifikowanych zespołów. W tegorocznej trzeciej już edycji imprezy w konkursowe szranki stanęło 50 zespołów. Niestety w konkursie finałowym zaprezentować na żywo będzie mogło się tylko 12.

Już 2 września br. w Proszówkach (początek godz. 12.00) rozpoczną się festiwalowe zmagania 12 zakwalifikowanych zespołów. W tegorocznej trzeciej już edycji imprezy w konkursowe szranki stanęło 50 zespołów. Niestety w konkursie finałowym zaprezentować na żywo będzie mogło się tylko 12. Patronat medialny nad imprezą objął magazyn "Gitarzysta".

Dla pierwszych 30 uczestników spotkań, które rozpoczną się 31 sierpnia o 9:30 czeka 30 identyfikatorów.

Jury w składzie:
Jan Poprawa - przewodniczący, dyr. programowy TVP3 Kraków
Małgorzata Więcek - Gazeta Krakowska
Stanisław Bukowiec - kwartalnik Piosenka
Przemysław Konieczny - Dziennik Polski
Piotr Lekki - gitarzysta, realizator dźwięku
Jerzy Lysy - wójt gminy Bochnia
Robert Masztalerz - 4SZMERY
Andrew Nixon - realizator dźwięku
Marek Piekarczyk - TSA
Piotr Skoczek - wydawca
Daniel Sroka - realizator dźwięku, dziennikarz
Tomasz Stodolny - www.bochnianin.pl
Piotr Szyc - gitarzysta, nauczyciel gry na gitarze w szkole muzycznej
miało więc nie lada orzech do zgryzienia.

Coraz mniej niewiadomych w programie tegorocznej edycji rockAUTOSTRADY, zakwalifikowane zespoły potwierdzają swoją obecność. Być może trwa to nieco dłużej niż w poprzednich latach, ale formalności wizowe na Ukrainie i Białorusi to nie jest prosta i szybka sprawa... W szerokim gronie punktujących zespołów znalazło się nieco ponad 20 formacji z czego jednak w finale ze względu na ramy czasowe może wystąpić tylko 12 zespołów. Obecny festiwal to dopiero trzecia edycja, a więc niezbyt długa historia, chociaż z roku na rok przybywa nowych doświadczeń. Mimo braku kwalifikacji dla bocheńskich zespołów dwa spośród nich BLACK JACK i MOST WANTED potwierdziły swój udział w części pozakonkursowej. Pomimo młodego wieku chłopcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż tylko na scenie tak naprawdę mogą podnosić swoje kwalifikacje muzyczne.
Całość przedsięwzięcia transmitowana będzie na żywo już od godz. 12.00 przez radio interia.fm - RADIO BEZ KITU, a więc warto będzie pokazać się na scenie w Proszówkach, co równoznaczne jest z radiową promocją nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów, a zarazem publiczności powinna być obecność zespołów spoza granic Polski. Po raz pierwszy na scenie w Proszówkach pojawią się zespoły z Brześcia, Odessy i Ostrawy, a więc Białoruś, Ukraina i Czechy.

W tym roku w finale imprezy zagra HIGHWAY z Zabrza - laureat pierwszej edycji rAF. Zespół, którego kariera rozpoczęła się od festiwalu rockAUTOSTRADA 2005. Obecnie grupa nagrywa kolejną płytę pod roboczym jeszcze tytułem Autostrada. W nagraniach tego krążka uczestniczą gościnnie m.in. Jurek Styczyński z Dżemu czy też najlepsza w Polsce harmonijka bluesowa Bartek Łęczycki. Zespół współpracuje ponadto z Andrzejem Nowakiem i Leszkiem Cichońskim.
Potem nadejdzie czas dla prekursorów industrialnego brzmienia w muzyce rockowej krakowsko-warszawsko-łódzka formacja AGRESSIVA 69. Zespół do tej pory wydał 6 krążków. W poprzednim roku ukazał się szósty album w dorobku zespołu pt. IN. Płyta z udziałem zagranicznych gości: MARTIN ATKINS (perkusja oraz miks końcowy), znany m.in. z nagrań formacji MINISTRY, KILLING JOKE i DEPECHE MODE. Kolejnym zagranicznym gościem, który wziął udział w nagraniu jest Wayne Hussey - brytyjski muzyk, który od 1986 roku jest liderem, autorem muzyki i tekstów w THE MISSION.
Jako gość specjalny na scenie o godz. 21.00 pojawi się legenda polskiego rocka MECH. Zespół największe swoje tryumfy święcił ćwierć wieku temu, a teraz powraca na estradę w niezmienionym składzie przypominając swoim fanom największe przeboje sprzed lat Czy to możliwe, Tasmania, Piłem z diabłem bruderschaft, Samossiera, Suachili, czy też komponując współcześnie muzykę dla fanów gier komputerowych. Jesienią 2005 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu "Mech", na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, niezwykle dynamiczne utwory, utrzymane w powracającej konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów Painkiller i Nie widzieć nic. Mech zagrał na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, Hunterfest, Metal Hammer Festival, oraz u boku takich gwiazd jak KORN, BLS czy SOUFLY.

PROGRAM rockAUTOSTRADA Festival - Proszówki 2 września 2007

12.00 - 12.30 BLACK JACK Bochnia
12.30 - 13.00 MOST WANTED Bochnia
13.00 - 13.30 ORANGE THE JUICE Stalowa Wola
13.30 - 14.00 SUBLIM Żywiec
14.00 - 14.30 HAIR IN THE SINK Warszawa
14.30 - 15.00 HEARTSGARAGE Bytom
15.00 - 15.30 MUCHY Wrocław
15.30 - 16.00 RUSYCHI Odessa - Ukraina
16.00 - 16.30 KILLSET Gdów
16.30 - 17.00 NEVIM Ostrawa - Czechy
17.00 - 17.30 NIPU Kraków
17.30 - 18.00 FROG OFF Warszawa
18.00 - 18.30 ONEGIN Brest - Białoruś
18.30 - 19.00 RAŻENI PIORUNEM Częstochowa
19.00 HIGHWAY
19.30 Ogłoszenie wyników
19.45 Koncert laureata
20.00 AGRESSIVA 69
21.00 MECH