Rusza międzynarodowy konkurs Neuro Music 2011

Newsy
Rusza międzynarodowy konkurs Neuro Music 2011

Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej" we Wrocławiu ogłasza rozpoczęcie III edycji konkursu Neuro Music w ramach Asymmetry Festival 2011.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, celem konkursu jest wyłonienie najlepszego wykonawcy, który w swojej twórczości przekracza granice stylistyczne i buduje własną tożsamość artystyczną. Pierwszą edycję konkursu Neuro Music wygrał zespół Tides From Nebula, a drugą Moja Adrenalina. Nagrodą w tym roku jest występ podczas Asymmetry Festival 2011 oraz związane z nim honorarium w wysokości 1500 pln dla dwóch laureatów (lub, w przypadku jednego zespołu, 3000 pln). W jury konkursowym ponownie zasiądą znani dziennikarze oraz muzycy. Termin składania zgłoszeń upływa 17 stycznia 2011.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach. Pierwszy z nich polega na selekcji zespołów spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń. W drugim etapie, jury wytypuje trzy zespoły, które automatycznie zostaną zakwalifikowane do finału konkursu. Kolejne trzy projekty wybiorą internauci poprzez głosowanie online. Sześciu laureatów wystąpi podczas finału konkursu, który będzie miał miejsce 26 marca 2011 na scenie Klubu Firlej we Wrocławiu. Swojego zwycięzcę wytypuje zarówno jury jak i publiczność.

Konkurs jest nieodłącznym elementem Asymmetry Festival, który odbędzie się w dniach 29.04 - 03.05.2011. Wkrótce potwierdzeni zostaną pierwsi wykonawcy przyszłorocznej edycji.

Magazyn Gitarzysta po raz trzeci będzie patronem festiwalu.