Nowy box DVD "Oblicza Rocka" - premiera 22 października!

Newsy
Nowy box DVD "Oblicza Rocka" - premiera 22 października!

Rock to muzyka ponadczasowa, godząca pokolenia i trafiająca w rozmaite gusty muzyczne. Któż z nas nie słuchał przebojów Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, The Rolling Stones czy innych kultowych zespołów rockowych. "Oblicza muzyki" to znakomita propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim miłośników dobrej muzyki oraz widzów zainteresowanych burzliwymi biografiami gwiazd  rocka i kulisami ich sławy.

"OBLICZA ROCKA" to wyjątkowy zestaw 3 filmów dokumentalnych opowiadających o gwiazdach rocka, ich muzyce i kulisach ich sławy.  Box ukazuje się w serii Magazyn Sztuki Dokumentu i zawiera 3 znakomite filmy pokazywane na festiwalu Planete Doc Review i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych:

Będzie głośno!
reż. Davis Guggenheim, USA 2008, 97 min
Full metalowa wiocha
reż. Cho Sung-hyung, Niemcy 2006, 90 min
Patti Smith - sen życia
reż. Steven Sebring, USA 2008, 109 min

Któż nie marzył kiedyś o byciu gwiazdą rocka, założeniu zespołu, graniu na elektrycznej gitarze? Muzyka porusza, inspiruje i rezonuje w nas. Jednak gdy struny szarpią są The Edge (U2), Jimmy Page (Led Zeppelin) i Jack White (The White Stripes), czyni ona coś więcej.

"Będzie głośno" nie jest zwykłym filmem dokumentalnym o rock’n’rollu. Zapis punktu widzenia trzech wirtuozów, należących do trzech różnych pokoleń, pozwala zbliżyć się do nich osobiście i odkryć jak tapicerowi z Detroit, sesyjnemu muzykowi i malarzowi z Londynu oraz siedemnastoletniemu uczniowi z Dublina udało się wydobyć z gitary elektrycznej unikatowe brzmienia i wejść do panteonu gwiazd. Zobaczymy, gdzie powstał utwór "Stairway to Heaven, odwiedzimy niesamowitą farmę w Tennessee, gdzie Jack White skomponuje na oczach widzów piosenkę, a w skąpo oświetlonym dublińskim studio podsłuchamy The Edge’a zgrywającego ścieżki gitary do nowego singla U2. Obrazy te, podobnie jak opowieści, pozostaną w pamięci jeszcze długo po tym jak wybrzmią elektryczne akordy.

Życie to przygoda naszego własnego projektu, nawiedzana seriami szczęśliwych i nieszczęśliwych wypadków - deklamuje Patti Smith. Po kilkunastu latach spędzonych na prowincji i długiej żałobie po mężu 60-letnia Smith powraca na scenę. Fotograf mody Steven Sebring zaczął realizować jej filmową biografię 11 lat temu. Nic dziwnego, że projekt stał się dla obojga ważnym elementem biografii i obrósł legendą (podobno wspólnie ze Smith żartował, że prace ustaną wraz ze śmiercią jednego z nich). Znana jako trudna i nieprzystępna, Smith okazuje się wspaniałą i dowcipną kompanką.

"Patti Smith - sen życia" to znakomity dokument o jednej z najbardziej wyjątkowych kobiet na niezależnej scenie rockowej.

"Full metalowa wiocha" to wyróżniony nagrodą Nos Chopina dla najlepszego filmu o tematyce muzycznej na 7. Planete Doc Review fascynujący dokument o jednym z największych na świecie festiwali muzyki heavy metalowej w  niemieckim Wacken, który gromadzi co roku przeszło 60 tysięcy wielbicieli ciężkiego grania.
 
Box DVD "OBLICZA ROCKA" do kupienia na againstgravity.pl/sklep, empik.com oraz w salonach sieci Empik.

Magazyn Gitarzysta jest patronem wydawnictwa.