44 edycja Warsaw Blues Night

Newsy
44 edycja Warsaw Blues Night

Zbliżająca się edycja Warsaw Blues Night zamyka siódmy rok istnienia tej imprezy  - rok niezwykle udany, gdyż mieliśmy szansę podziwiać takich gigantów bluesa jak: John Primer czy Jason Ricci. Także i najbliższy koncert ze względu na gwiazdorską obsadę będzie wydarzeniem wręcz sensacyjnym. Niezwykle rzadko, bowiem zdarza się, aby na jednej scenie w Polsce obok siebie wystąpiły tak wyjątkowe gwiazdy bluesa jak Dave Specter i "Harmonica" Hinds.

Pomimo dzielącej ich różnicy wieku bez wahania można nazwać ich ikonami współczesnego bluesa rodem z Chicago. Mervyn "Harmonica" Hinds zapracował na ten tytuł ponad blisko 40-letnią karierą i tysiącami nagrań i koncertów. Natomiast Specter wciągu ostatnich 25 lat podbił bluesowy świat wirtuozerskim podejściem do gitary bluesowej i mistrzowskim balansowaniem na granicy stylów - bluesa i jazzu.
 
Dave Specter to jeden z najbardziej twórczych gitarzystów bluesowych ostatnich 3 dekad. Jego muzyka to połączenie jazzu  i bluesa. Jego  9 płyt, w większości wydanych dla  renomowanej wytwórni Delmark cieszy się uznaniem zarówno wśród fanów bluesa i jazzu, ale także dziennikarzy, o czym świadczą wyjątkowo przychylne artykuły w magazynach Downbeat, Guitar Player, Living Blues czy Blues Revue. Jego koncerty w chicagowskich klubach a zwłaszcza Buddy Guy’s Legends to wydarzenia gromadzące publiczność z całego świata. Harmonica" Hinds  jest jednym z weteranów chicagowskiej sceny bluesowej. Jako znakomity harmonijkarz i wokalista wydał kilka płyt solowych i uczestniczył w nagraniach m.in. Koko Taylor, Johna Primera czy  Eddie Taylora Jr. Trudno sobie wyobrazić współczesną chicagowską scenę bluesową i liczne tamtejsze kluby bluesowe bez tego znakomitego wokalisty i wirtuoza
harmonijki.
 
Tym razem Dave Specter i "Harmonica" Hinds łączą swe siły, aby pokazać europejskiej publiczności jak gra się w Chicago - światowej w stolicy bluesa. Koncert w ramach Warsaw Blues Night będzie jedynym koncertem tych artystów w Polsce. Obydwaj  spodziewani są na scenie warszawskich Hybryd z towarzyszeniem zespołu  Dave’a Spectra w składzie:  John Kattke  (pianino/organy Hammonda), Harlan Terson (gitara basowa) oraz Greg Wyser-Pratte (perkusja).     
 
Zanim na scenie pojawi się gwiazda wieczoru Hybrydami zatrzęsą dwa pianina i perkusja, czyli najbardziej znana na świecie polska grupa bluesowa - Boogie Boys. Bracia Szopińscy i Szymon Cholewiński robią furorę swoją wybuchową mieszanką boogie i bluesa nie tylko w Polsce ale także w USA, gdzie mają za sobą trasy koncertowe a przede wszystkim zakwalifikowanie się do finału prestiżowego International Blues Challenge.
 
44. Warsaw Blues Night
wystąpią: Dave Specter Bluesband feat. "Harmonica" Hinds (USA), Boogie Boys (PL)
kiedy: 8 listopada 2010, godz. 19.00
gdzie: Hybrydy, ul.Złota 7/9
więcej informacji: www.blues.waw.pl