Muzyka zespołu Moja Adrenalina zamiast System Of A Down w "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego

Newsy
Muzyka zespołu Moja Adrenalina zamiast System Of A Down w "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego

Utwory zespołu Moja Adrenalina "nietoleruje-bije" oraz "y dopatrzenia" znalazły się w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego "Essential Killing", którego premierowy pokaz na Festiwalu Filmowym w Wenecji, uznano za jedno z najważniejszych wydarzeń. Obraz uhonorowano Nagrodą Specjalną Jury i Pucharem Volpi dla Vincenta Gallo za najlepszą rolę męską. Polski Instytut Sztuki Filmowej podejmie próbę zgłoszenia filmu do oscarowej rywalizacji z produkcjami amerykańskimi.

To wielkie wyróżnienie dla zespołu. Twórcy filmu początkowo brali pod uwagę muzykę System Of A Down. Ostatecznie jednak uznano, że najbardziej pasują do obrazu utwory Mojej Adrenaliny. Decyzję podjęli: twórca ścieżki dźwiękowej do filmu, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki poważnej młodego pokolenia - Paweł Mykietyn oraz sam reżyser - Jerzy Skolimowski, który pod wrażeniem oryginalności Mojej Adrenaliny postanowił umieścić "nietoleruje-bije" oraz "y dopatrzenia" w istotnych scenach filmu.

Moja Adrenalina to awangardowy zespół z pogranicza gatunków muzycznych, takich jak noise, punk, jazz, polirytmia... oraz czegoś nienazywalnego.

Zespół tworzą: Adam Adamczyk - głos, Rafał Modliński - gitara, Piotr Leniewicz - bas oraz Karol Ludew - perkusja.

Płyta "nietoleruje-bije" oraz nieobliczalne występy, które obrosły legendą, spowodowały, że zespół zyskał miano jednego z najbardziej przełomowych składów na rodzimej scenie gitarowej ostatnich lat.

Moja Adrenalina uznawana jest przez wielu za następcę kultowego Kobonga. Porównywana do takich światowych gwiazd gatunku jak Meshuggah czy Converge wypracowała własny styl i zachowała oryginalność. Pozycja i szacunek w kręgach najbardziej radykalnego podziemia stanowi dla zespołu punkt wyjścia do muzycznego mainstreamu i jest ważnym aspektem idei rozwoju grupy.

Obecnie zespół pracuje nad drugim albumem pod roboczym tytułem "abcdefghijklmnoprstuwxyz", którego treść i forma dotyczą zjawiska nazwanego przez członków grupy "kapitulacją języka". Nowe kompozycje można już usłyszeć na koncertach.