Times Of Grace oczyszczenieniem dla muzyków Killswitch Engage

Newsy
Times Of Grace oczyszczenieniem dla muzyków Killswitch Engage

Gitarzysta Killswitch Engage Adam Dutkiewicz i były wokalista tejże formacji, Jesse Leach, postanowili założyć nowy projekt muzyczny, który ma być kompletnym przeciwieństwem jeśli chodzi o twory, z jakich ci muzycy są znani.

Dutkiewicz i Leach pracowali razem przy okazji albumu Killswitch Engage "Alive Or Just Breathing", który miał swoją premierę w 2002 roku. Krążek ten bez wątpienia został jednym z ważniejszych jeśli chodzi o definicję nowoczesnego metalu zarówno pod względem muzycznym jak i wokalnym.

Obaj muzycy jednak podkreślają, że nie mieli ani nie mają zamiaru tworzyć albumu "Alive Or Just Breathing II". To całkiem nowym projekt, który reprezentuje całkiem nową ścieżkę. Krążek ma być swojego rodzaju katharsis dla ich obu.

Panowie obecnie pracują nad swoim debiutanckim albumem "The Hymn Of A Broken Man", który ma ukazać się 9 listopada za sprawą Roadrunner Records.

Jesse Leach: "W całym moim życiu nie miałem okazji napisać albumu, który byłby w stanie tak mnie ująć i chwycić za serce. Adam i ja mieliśmy naprawdę wspaniałe duchowe połączenie podczas pisania tego materiału. To jest nasza krew, pot i łzy. Krążek jest bardzo szczery. To po prostu takie nasze katharsis".

Adam Dutkiewicz: "Praca nad tym krążkiem to było dla mnie zupełnie nowe przeżycie. Jednocześnie pisanie materiału wcale nie przychodziło tak łatwo. Nie mogłem sobie poradzić z niektórymi rzeczami i odezwałem się do Jesse’ego żeby pomógł mi pisać i śpiewać te utwory. Wybrałem jego, ponieważ wiem, że dysponuje doskonałym warsztatem, a poza tym jesteśmy przyjaciółmi i wiem, że jest to jedyna rzecz, która się nie zmieni cokolwiek wydarzy się w naszych życiach. Jestem naprawdę dumny z tej płyty i czuję, że pomogła mi zmierzyć się z niektórymi czarnymi sprawami i przeżyciami. Mam nadzieję, że ludziom się spodoba i może im także pomoże włączyć pozytywne myślenie, pomimo często wielu okresów prób".

Tracklista albumu:

01. Strength in Numbers

02. Fight For Life

03. Willing

04. Where The Spirit Leads Me

05. Until The End Of Days

06. Live In Love

07. In the Arms of Mercy

08. Hymn of a Broken Man

09. Hope Remains

10. The End of Eternity

11. Worlds Apart

12. Fall From Grace   

(KK)